Çözüldü R5 3600 soğuk çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zynixx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ryzen 5 3600 işlemcim var fakat 4200 MHz'de olmasına rağmen boşta 39-42 arası çalışıyor. Ayrıca neden 4200 MHz? Ben stokta kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• agaaaa.png
    agaaaa.png
    84 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Ryzen 5 3600 işlemcim var fakat 4200 MHz'de olmasına rağmen boşta 39-42 arası çalışıyor. Ayrıca neden 4200 MHz? Ben stokta kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Turbo modu aktif oluyor ağır işlemlerde. Normal yani ileride ısınma sorununuz olursa bu modu kapatmanın yöntemleri var şu an ısınma sorununuz yoksa bırakın kalsın en üst performansı tadın.
Turbo modu aktif oluyor ağır işlemlerde. Normal yani ileride ısınma sorununuz olursa bu modu kapatmanın yöntemleri var şu an ısınma sorununuz yoksa bırakın kalsın en üst performansı tadın.

Çözüm
Bende kullanıyorum R3600 1.1 Volt 4.2Hz'de boşta 45-55 arası oyunlarda Max 75'i gördü stok Fan'da.

Ben bir ara overclock yapayım dedim işlemciye sonra baktım beceremiyorum voltajını falan düşürmüştüm eski haline getirdim tekrar fakat şimdi baktığımda halen 4.2 MHz yazıyor ama sıcaklık çok düşük anlamadım ama oyunlarda sorun çıkartmaz inşallah.
Ekran görüntüsünü aldığınız anda işlemci 4.2GHz hızda çalışmıyor. Idle moduna geçip frekansı düşürmüş. Ayrıca, serin çalışması kötü bir şey değildir. İşlemcinin bu hareketi enerjiden de tasarruf ettirir.

Ben enerjiden tasarruf istemiyorum 4.2 GHz de çalışmıyor dıyorsunuz fakat ben overclock yapmadan önce orada 3.6 GHz yazıyordu fakat overclock yapıp tekrar eski haline döndürdüğümde yine Max 4.2 yazıyordu ben onu anlamadım ve eskisinden daha sıcak çalışıyor yaz ayında olmamıza rağmen.

Ben bir ara overclock yapayım dedim işlemciye sonra baktım beceremiyorum voltajını falan düşürmüştüm eski haline getirdim tekrar fakat şimdi baktığımda halen 4.2 MHz yazıyor ama sıcaklık çok düşük anlamadım ama oyunlarda sorun çıkartmaz inşallah.

Bende herhangi bir sorun çıkmadı alalı 2 gün oldu.

2 günde bir problem çıkmaz zaten zamanla ısınmaya başlatır. Termal macun kurudukça ve kasanın içi kirlendikçe. Düzenli temizlik ile Turbo modu pek sorun yapmaz. 5 ayda bir temizlik yapıp macun yenilerseniz sorun çıkartmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı