R5 3600 soğutucu gerekli midir?

SRGNAKKC

Decapat
Merhaba arkadaşlar. R5 3600 işlemci sahibiyim. Acaba sadece stok fanı yeterli midir?
RTX 2060 ekran kartı var.
Kasamda Xigmatek cyclops. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ryzen 5 3600 kullanıcısıyım, eğer kasanızın hava sirkülasyonu mükemmel değilse CPB kapatsanız bile 80'in üstünü çok rahat görüyor.

Bütçeye göre kule tipi bir soğutucu almak iyi olabilir, kendim de alacaktım fakat kasam kötü olduğu için (CPU soğutucu desteği 15cm) düzgün bir kule tipi soğutucu bulamadım.

@James Z. Hetfield Valorant'ın işlemciyi zorlayacağını düşünmüyorum, Death Stranding gibi bir oyunda test edip sıcaklıklara bakmak daha sağlıklı olur.

Genel olarak 74 ise şimdilik şart değil. Maddi imkanınız el verdiği zaman alırsınız.

Ryzen 5 3600 kullanıcısıyım, eğer kasanızın hava sirkülasyonu mükemmel değilse CPB kapatsanız bile 80'in üstünü çok rahat görüyor.

Bütçeye göre kule tipi bir soğutucu almak iyi olabilir, kendim de alacaktım fakat kasam kötü olduğu için (CPU soğutucu desteği 15cm) düzgün bir kule tipi soğutucu bulamadım.

@James Z. Hetfield Valorant'ın işlemciyi zorlayacağını düşünmüyorum, Death Stranding gibi bir oyunda test edip sıcaklıklara bakmak daha sağlıklı olur.

Umarım yakın zamanda alabiliriz. Daha birkaç ihtiyacımız var onlar daha önemli. Onlara öncelik veriyoruz. Bu yüzden biraz zaman geçtikten sonra alacağız. Sistemi de yeni topladım zaten. Soğutma olarak Snowman T6 önerir misiniz?

Genel olarak bu civarlarda CS:GO'da da 74 derece bandında. CS:GO işlemci kullanıyor bildiğim kadarıyla.
Bu arada kasam: RAMPAGE SHAKE 4x120mm RGB Fanlı 600W 80Plus BRONZE MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Genel olarak 74 ise şimdilik şart değil. Maddi imkanınız el verdiği zaman alırsınız.

Sistemi Vatan'dan mı aldınız.

Evet kardeşim sendemi aynı şekilde aldın.
Render veya yayın yapıyor musunuz?
İşlemciyi yük altında tutacak şeyler yapıyorsanız almanız iyi olur.

Yani yapmıyorum ama daha sonra yapacağım.
Stok fanı pek yeterli değil. Soğutucu almanız iyi olur. Bütçeniz ne.
Stok fanı pek yeterli değil. Soğutucu almanız iyi olur. Bütçeniz nedir?

Anladım overclock falan yapmadım sadece RAM frekanslarını yükselttim durumu göre alacağım bir tane
Overclock işlemi yapılmayacaksa ve kasanızın hava akışı iyiyse stok soğutucu yeterlidir.

Aslında yapmak istiyorum ama beceremiyorum eğer yardımcı olursanız sevinirim.
Bazen çıkıyor ancak genel olarak 74 derecelerde geziyor. (Ben de Ryzen 3600 kullanıcısıyım)

Bir sorun var bende bilmiyorum sizde var mı mesela video izlerken YouTube'den anlık dıııttt diye takılmalar oluyor çok ani sizde de oluyor mu bir de BIOS ayarlarınız nasıl acaba sizin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı