R5 3600 stres testinde 104 dereceyi görüyor

kasa :
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
ekran kartı : 1660s
anakart : b450 m2 pro max
ram - tuf gaming 3600 mhz 19 cl ram

Kasanın yandaki saydam olan plastiğini çıkarınca stres testi 78 derece gördü maksimum. Ben de kasada sorun olduğunu düşünmeye başladım ama kasa Cooler Master'ın yani kaliteli olduğunu düşünüp almıştım.
Kesinlikle bir sıkıntı var o kasayla sıcaklık sorunun olmaması lazım. Ya arkadaşların dediği gibi termal macundan ya soğutucu fanın vidalarını tam oturtmadığından ya da işlemci arızalı olabilir.

Macunda sıkıntı olabilir mi? Ya da fanı ilk taktığınızda düzgün oturmamış olabilir mi? Stok fanla bile olsa işlemcinin o kadar yüksek sıcaklıklara çıkmaması gerekir.

Aynı macunu aynı gün başka bir PC'de kullandık. İşlemcisi Ryzen 5 1600'dü boştaki değerleri 35 derece. Fanın doğru oturduğuna eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
kasa :
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
ekran kartı : 1660s
anakart : b450 m2 pro max
ram - tuf gaming 3600 mhz 19 cl ram

Kasanın yandaki saydam olan plastiğini çıkarınca stres testi 78 derece gördü maksimum. Ben de kasada sorun olduğunu düşünmeye başladım ama kasa Cooler Master'ın yani kaliteli olduğunu düşünüp almıştım.

3600 genel olarak sıcaklık sorunu olan bir işlemci fakat Sıcaklık sorununun büyük kısmı net kasadan kaynaklı.Hava akışı pek yok o kasanın.Aynı kasayı kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı