R5 3600 stres testinde 104 dereceyi görüyor

harrykane10

Picopat
Selamlar. Ryzen 5 3600 sipariş vermiştim elime ulaştı. İşlemciyi ilk taktığımda 30 saniyelik stres testinde 104 dereceyi buluyordu. Sonra eski işlemcim olan R5 1600'ün stok soğutucusu ile değiştirdim daha büyük olduğu için. Şu anki değerler 3 dakikalık stres testinde 90 derece. Oyun oynarken 82-87 derece arası oluyor. Oynadığım oyunlar, AC Odyssey, CoD Warzone. Sizce bu değerler normal mi yoksa hala yüksek mi? Yüksek ise düşürmek için ne gibi yollar denemeliyim. Sıvı soğutucu için bütçem şu anlık yok. Bu sıcaklık risk teşkil eder mi işlemci sağlığı açısından?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Ryzen 5 3600 sipariş vermiştim elime ulaştı. İşlemciyi ilk taktığımda 30 saniyelik stres testinde 104 dereceyi buluyordu. Sonra eski işlemcim olan R5 1600'ün stok soğutucusu ile değiştirdim daha büyük olduğu için. Şu anki değerler 3 dakikalık stres testinde 90 derece. Oyun oynarken 82-87 derece arası oluyor. Oynadığım oyunlar, AC Odyssey, CoD Warzone. Sizce bu değerler normal mi yoksa hala yüksek mi? Yüksek ise düşürmek için ne gibi yollar denemeliyim. Sıvı soğutucu için bütçem şu anlık yok. Bu sıcaklık risk teşkil eder mi işlemci sağlığı açısından?
İyi bir kule tipi soğutucu alın bence.

Çok yüksek dayı. Sistem bileşenlerini yazar mısın kasayla birlikte.

Macunda sıkıntı olabilir mi ? ya da fanı ilk taktığınızda düzgün oturmamış olabilir mi ? Stok fanla bile olsa işlemcinin o kadar yüksek sıcaklıklara çıkmaması gerekir.

Kasa hava akışı kötü olabilir.
Termal macun kötü veya doğru sürülmemiş olabilir.
İşlemci de bir sorun olabilir.
Fan düzgün oturmamış olabilir.

Arkadaşlar hava soğutma önerenler için söylüyorum. Stok soğuyucuyla bile 75 dereceyi geçmemesi lazım.

Çok yüksek dayı. Sistem bileşenlerini yazar mısın kasayla birlikte.

Kasa:
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Ekran kartı: 1660S.
Anakart: B450 M.2 Pro Max.
RAM - TUF Gaming 3600 MHz 19 CL RAM.

Kasa hava akışı kötü olabilir.
Termal macun kötü veya doğru sürülmemiş olabilir.
İşlemci de bir sorun olabilir.
Fan düzgün oturmamış olabilir.

Arkadaşlar hava soğutma önerenler için söylüyorum. Stok soğuyucuyla bile 75 dereceyi geçmemesi lazım.

Kasanın yandaki saydam olan plastiğini çıkarınca stres testi 78 derece gördü maksimum. Ben de kasada sorun olduğunu düşünmeye başladım ama kasa Cooler Master'ın yani kaliteli olduğunu düşünüp almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı