R5 3600 undervolt stabil olmayan GHz

PAFF5

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sistemimi yeni topladım ve undervolt yapmaya karar verdim. Guidelar yardımıyla 4.2 1.1V'a rahatlıkla indim. 1.1V'a gelene kadar hiçbir mavi ekranla karşılaşmadım. 1.1'den daha düşük bir değere almak istemediğim için stres ve Cinebench R20 testlerimi yapıp bu değere sabitledim.

Cinebench R20 (3778 puan)
AIDA64 stres test (30dk)

Bu değerleri BIOS üzerinden girdim, fakat bilgisayarımdaki GHz değeri stabil 4.2 değil.
Bunun için "CPU Power Boost" seçeneğini devre dışı bırakmam gerekli fakat BIOS ayarlarında bu seçeneği hiçbir şekilde bulamadım.
Kullandığım anakart B450M Mortar Max.

Core Performance Boost olarak geçiyor. Bir daha bakın.
Bende "AMD CPB" menüsüne girdikten sonra çıkıyor karşıma sizde de öyle olabilir.
Maalesef o seçeneği bulamadım, biosta arama özelliği ile aratmama rağmen bir sonuç çıkmadı. 2020 12. ayda çıkmış bir Bios sürümü kullanıyorum. Yani eski bir sürümde değil

Maalesef o seçeneği bulamadım, biosta arama özelliği ile aratmama rağmen bir sonuç çıkmadı. 2020 12. ayda çıkmış bir Bios sürümü kullanıyorum. Yani eski bir sürümde değil
Aratma seçeneği bende çalışmıyor herhangi bir kelimeyi tam girsem bile arama sonuçlarında çıkmıyor manuel arayın.

Overclocking menüsündeki "Advanced CPU Configuration" sekmesi altında olması gerek.

Bulamadıysanız sizin için BIOS'a girip bakabilirim.
Hayır hala bulamadım fakat GHz 4,18'e sabitlenmiş durumda o ayarı bulup kapatmamama rağmen, aynı anakart ise bakabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:
4.18'e sabitlenmesi Görev Yöneticisi'nden bakıyorsanız normal. HWiNFO indirip oradan kontrol edin frekansları.

@PAFF5, burada buldum.

MSI_SnapShot.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı