R5 3600 ve 1660S sistem toplama

221510

Kilopat
Merhaba, aşağıya yazdığım parçalarda herhangi bir uyumsuzluk var mı? Kısaca cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.
  • Ryzen 5 3600
  • GTX 1660 Super
  • Asus Rog Strix b450-F Gaming
  • Corsair Vengeance 3000 Mhz
  • Samsung 970 Evo Plus 500 GB
  • Corsair Spec Delta
  • Corsair VS550 80+

Uyumluluk problemi bulunmuyor. Güç kaynağı yeterli ama RAM 2X8 GB mi? Bu sistem bandında çift slot 16 GB kullanmanızı öneririm.

RAM'ları 3200 Mhz yaparsan daha iyi olur. Zaten arada pek fiyat farkı olduğunuda sanmıyorum ve sırf oyun içinse bence 10. nesil inteli beklemeni tavsiye ederim çünkü İntel 10. nesilde 6/12 çekirdekli olucak ve büyük ihtimal R5 3600'ten daha hızlı tek çekirdek sunacak.

Ayni rami kullaniyorum. 1.41V 3466 MHz stabil kullaniyorum. MHz yukseltmene gerek yok.
sistem gayet iyi, simdiden hayirli olsun.

Uyumluluk problemi bulunmuyor. Güç kaynağı yeterli ama RAM 2X8 GB mi? Bu sistem bandında çift slot 16 GB kullanmanızı öneririm.
Evet 2x8 yazmayı unutmuşum pardon.
Hiç bir uyumsuzluk yok, gayet güzel parçalar. Ama bütçe verirseniz daha iyilerini önerebiliriz.
Ekran kartı işlemci ve anakart hariç bütün parçalar alındı.
RAM'ları 3200 Mhz yaparsan daha iyi olur. Zaten arada pek fiyat farkı olduğunuda sanmıyorum ve sırf oyun içinse bence 10. nesil inteli beklemeni tavsiye ederim çünkü İntel 10. nesilde 6/12 çekirdekli olucak ve büyük ihtimal R5 3600'ten daha hızlı tek çekirdek sunacak.
10. nesille ilgili tam tarih belli olmadığı için ikilemde kaldım, ekran kartı işlemci ve anakart hariç diğer parçalar alındı.

Ben sadece verdiğin paranın alabileceği en iyi parçaları alman için söyledim ama tercih meselesi. Ben olsam acelem yoksa ortalama 3 ay beklerim, 10. nesil bence haziran temuz gibi çıkar.

Bütçen ne bu üç parça için.
maksimum 6-6.5
Ben sadece verdiğin paranın alabileceği en iyi parçaları alman için söyledim ama tercih meselesi. Ben olsam acelem yoksa ortalama 3 ay beklerim, 10. nesil bence haziran temuz gibi çıkar.
Kendim için toplamıyorum, arkadaşıma topladık. Şu an laptop kullanıyor 3 ay bekler sorun değil ama dediğim gibi kesin bir tarih açıklanmadığı için ikilemde kaldık. Malum virüsten dolayı da ertelenme ihtimali olabilir diye düşündük.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı