R5 3600 ve 2060S sistem mavi ekran hatası

Alper Gökmen

Hectopat
Guru3D'nin bir programı olan clocktuner (ctr) programını işlemcime overclock yapmadan önce test amacıyla kullanacağım fakat testte diagnostice tıklamamın ardından PC donuyor ardından da mavi ekran alıyorum, farklı bir mavi ekran almayla ilgili konu açmıştım o sorun hala devam ediyor fakat mavi ekran alma sıklığım azaldı o zamana göre (Ryzen 3600 sistem mavi ekran hataları) ekran kartı, işlemci, anakart servise gitti bir sorun yok diye geri gönderildi.
Ayrıca normal şartlar altındayken de YouTube'da video film izlerken de belli bir zamandan sonra mavi ekran hatası alıyorum (Memtest 86 programıyla RAM'ler birçok kere test edilmiştir hem Dual Channel hem de tekli olarak fakat bir error çıkmamıştır ) ve MSI gameboost modunu açınca da mavi ekran hatası almaktayım.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistem özellikleri;
MSI B450 Tomahawk.
MSI 2060 Super Gaming X.
AMD Ryzen 5 3600 (2019)
Corsair vegeance (2x8) 16 GB RAM 3200MHz.
MSI Mag coreliquid 360R soğutucu.
Corsair MP510 480GB SSD.
1TB Seagate Barracuda HDD.

Son düzenleme:
Guru3D'nin bir programı olan clocktuner (ctr) programını işlemcime overclock yapmadan önce test amacıyla kullanacağım fakat testte diagnostice tıklamamın ardından PC donuyor ardından da mavi ekran alıyorum, farklı bir mavi ekran almayla ilgili konu açmıştım o sorun hala devam ediyor fakat mavi ekran alma sıklığım azaldı o zamana göre (Ryzen 3600 sistem mavi ekran hataları) ekran kartı, işlemci, anakart servise gitti bir sorun yok diye geri gönderildi.
Ayrıca normal şartlar altındayken de YouTube'da video film izlerken de belli bir zamandan sonra mavi ekran hatası alıyorum (Memtest 86 programıyla RAM'ler birçok kere test edilmiştir hem Dual Channel hem de tekli olarak fakat bir error çıkmamıştır ) ve MSI gameboost modunu açınca da mavi ekran hatası almaktayım.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Sistem özellikleri;
MSI B450 Tomahawk.
MSI 2060 Super Gaming X.
AMD Ryzen 5 3600 (2019)
Corsair vegeance (2x8) 16 GB RAM 3200MHz.
MSI Mag coreliquid 360R soğutucu.
Corsair MP510 480GB SSD.
1TB Seagate Barracuda HDD.

Minidump Dosyalarını Paylaşın | Technopat Sosyal

*** Warnıng: Unable to verify timestamp for nvlddmkm.sys.
Driver overran stack buffer.
Ve Prime 95'de kaldırın.

Prime 95 stress testi için olan bir programdı fakat normal olarak bulunmuyor zaten clocktuner olan guru3D'nin programı içerisinde kendi çalıştırıyordu ve zaten testin başlamasından 1sn sonra mavi ekran alıyordum. ayrıca driver overran stack buffer hatasını 30.11.2020 tarihinde almıştım yeni güncelleme yayınlandı 02.12.2020 tarihinde ve yeni güncelleme yapıldı

Prime 95 stress testi için olan bir programdı fakat normal olarak bulunmuyor zaten clocktuner olan guru3D'nin programı içerisinde kendi çalıştırıyordu ve zaten testin başlamasından 1sn sonra mavi ekran alıyordum. Ayrıca driver overran stack buffer hatasını 30.11.2020 tarihinde almıştım yeni güncelleme yayınlandı 02.12.2020 tarihinde ve yeni güncelleme yapıldı.

Tamam ben diğer dosyalara da bakayım ondan sonra neler yapacağınızı söylerim.

Geri
Yukarı