R5 3600 ve RTX 2060 sistem kaç yıl götürür?

Barixs

Centipat
Yer
Arş
Başlıkta da gördüğünüz gibi bu sisteme bir de RTX 2060 ekran kartı düşünüyoruz. İndirim kovalayıp bunları toplamayı düşünüyorum. Uzun süre kullanılması düşünülüyor sizce ilerde RTX 2070 ve Ryzen 7 3800X gibi güçlü işlemci upgrade için anakart yeterli olur mu? Düşünceleriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

system1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem 2-3 yıl rahatlıkla götürür diye düşünüyorum. Anakart yeterli, İlerde 5. nesil Ryzenler çıkıp 4. nesil Ryzenler ucuzlayınca alır takarsın.

Aslında bu size bağlı. Ben illa ultra'da oynarım, 60 fps'nin altına düştü mü rahatsız olurumcular için 2 sene zor giderken; gerektiğinde ayarlardan kısarım, illa ultra'da oynamaya gerek yok diyenler için 5 seneye kadar yolu var bence. B550 anakartları beklemenizde fayda var.

Aslında bu size bağlı. Ben illa ultra'da oynarım, 60 fps'nin altına düştü mü rahatsız olurumcular için 2 sene zor giderken; gerektiğinde ayarlardan kısarım, illa ultra'da oynamaya gerek yok diyenler için 5 seneye kadar yolu var bence. B550 anakartları beklemenizde fayda var.
Aslında daha çok rekabetçi oyunlarda takılmayı düşünüyorum o yüzden ultra ayarlarda çok oynayacağımı düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı