R5 3600 ve RTX 2060 sistem toplama

olvidobc

Hectopat
Beyler aklımda bu iki donanım var ileriye dönük olması açısından. Sadece kasa alacağım ve elimde halihazırda sadece PSU var o yüzden PSU'lu kasa almak istemiyorum. Bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim. Bütçem Max 6K ama daha azı olursa çok iyi olur tabii.
1- 1660S al diyen çok fazla insan var RTX 2060 aradaki fiyat farkına değmez mi gerçekten bütçemi de göz önüne alarak?
2- PSU içermeyen F/P bir kasa önerir misiniz? Pek anlamıyorum kasa muhabbetinden.
3-RAM'ler için 3200 ile 3000 arasında çok fark olur mu?
Evet yeni fikirlere açığım bu fiyata istediğim iki özellikte sistem kurulur mu yoksa ekran kartını diğer parçalara göre çok mu yüksek seçmiş olur? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. 1660S ile 2060 arasında fiyat farkına değecek kadar performans yok diye düşünüyorum, internetteki testlerden anlaşılabiliyor bu durum.
2. Bütçenizi bilmiyorum ancak bunlar iyi gider:
Düşük bütçeli olarak buna bakabilirsiniz, hava akışı güzel gözüküyor. Dark markası pek sevilmiyor bu arada, bunu dikkate alıın.
3. Hayır, çok az bir fark ancak aralarındaki fiyat farkı fazla değilse 3200MHz tercih edilmeli.
PSU hariç 6K bütçeyle şöyle bir şey önerebilirim:
ss311.PNG

Sinerji'de 3600 yok o yüzden farklı siteden atıyorum.
Toplam: 6.097TL.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı