R5 3600 ve RTX 2060S oyunlarda grafikler belli bir alanda yükleniyor

İşletim sistemi
Windows 10

Dank kratos

Centipat
Bu konuya benzer bir konu açmıştım daha önce ama çözüm bulamadım. Ana sorun hangi oyunu açarsam açayım sadece belli bir alan yükleniyor 5 metre gibi diğer alanlarda yükleniyor 5 metre dışı ama ayrıntısız yükleniyor ancak karakterimle o alanlara gidince ayrıntılanıyorlar. Can sıkıcı yanı bu ayrıntılanma olayı bir anda olmuyor sorun orada sanki biri bir filitre almış yavaş yavaş geçiriyor gibi yavaş oluyor. Her şeyi denedim ama her şeyi SSD değiştirmek, format atmak, hatırlamadığım kadar sayıda driver sil yükle yapmak, monitör değiştirmek, RAM'lari test ediyorum bir şey yok, ekran kartına zorlu testler yapıyorum 64'ün üstüne çıkmadı sıcaklığı, Prime 95 uyguladım işlemciye 2 saat tam bıraktım öyle 68'de sabit kaldı, kabloları değiştirdim kaç kere HDMI ve Display Port genede yok. Sorun oyunda olabilir diye bakıyorum YouTube'da hiçbir oynadığım oyun videosunda böyle bir sorum yok kafayı yiyeceğim 😂. Bana bir çare olabilecek olanlara şimdiden çok teşekkürler.

Sistemim;
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: RTX 2060 Super.
RAM: Corsair RGB Pro 3600MHz 16 GB Dual Channel.
SSD: S40G Adata RGB
Anakart: B550M-A Wi-Fi ASUS
İşlemci soğutucu: MSI Mag coreliquid 360R
Kasa: MSI MPG gungnır 100.
PSU: FSP Hydro 700W 80 Plus Bronze.

1 kere götürdüm ama farklı bi sebeple götürmüştüm.Ozamanlar böyle bi sorun yok anakartla ilgili bişi vardı falan filan ondan bi 1 hafta sonra olmaya başladı anlamadım.Garantiye götürmeninde çok fayda edeceğine inanmıyorum çünkü garantiye yolladıklarında takıp çalışıyor mu diye bakıyorlar bi 2 test olasan onlar temiz çıkıyo zaten . Bilemiyorum artık kafayı yicem.

1 kere götürdüm ama farklı bi sebeple götürmüştüm.Ozamanlar böyle bi sorun yok anakartla ilgili bişi vardı falan filan ondan bi 1 hafta sonra olmaya başladı anlamadım.Garantiye götürmeninde çok fayda edeceğine inanmıyorum çünkü garantiye yolladıklarında takıp çalışıyor mu diye bakıyorlar bi 2 test olasan onlar temiz çıkıyo zaten . Bilemiyorum artık kafayı yicem.
Ekran kartını alıp bir bilgisayarcıya gitsen? Parçaları orda deneseniz başka bir sistemde,belki sorun nerede bulursunuz. Sonuçta sorunu tespit etmek de önemlidir çözebilmek için.

Geri
Yukarı