R5 3600 ve RTX 3060 sistem Hackintosh destekliyor mu?

Riduigu

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60GHz
Ekran kartı: Gigabyte NVIDIA RTX 3060 Gaming OC 12 GB.
RAM: 2X G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200MHz DDR4 CL16.
Ethernet kartı: Realtek PCI-e FE / GBE / 2.5G / Gaming Ethernet family.

Bilgisayarımda Windows 11 Enterprise Insider Preview sürümü kurulu. Yanına macOS kuracağım fakat ekran kartımdan dolayı hata çıkabilir mi bilmiyorum. Desteği olmasa bile masaüstünü görebilir kullanabilir miyim Hackintosh'u?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.60GHz
Ekran kartı: Gigabyte NVIDIA RTX 3060 Gaming OC 12 GB.
RAM: 2X G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200MHz DDR4 CL16.
Ethernet kartı: Realtek PCI-e FE / GBE / 2.5G / Gaming Ethernet family.

Bilgisayarımda Windows 11 Enterprise Insider Preview sürümü kurulu. Yanına macOS kuracağım fakat ekran kartımdan dolayı hata çıkabilir mi bilmiyorum. Desteği olmasa bile masaüstünü görebilir kullanabilir miyim Hackintosh'u?
Sisteminizin desteklenmeyen bazı donanımları var ve bundan dolayı masaüstünü görme ihtimaliniz kesin değil ama isterseniz kurulumu bir kez deneyebilirsiniz. Aşağıda detaylı bir şekilde desteklenen veya desteklenmeyen donanımları belirtmeye çalıştım.

İşlemci: AMD işlemciler vanilla bir şekilde macOS'te desteklemiyor ama yamalar ile bunu kolayca çözebilirsiniz. Onun dışında işlemci modifiye ile kolayca macOS için kullanılabilir.

Ekran kartı: Ekran kartınız ne yazık ki hiçbir macOS sürümü ile uyumlu değil ve bundan dolayı kurulumu yapamama ihtimaliniz var. Eğer kurulum yaparsanız da grafik hızlandırma çalışmayacaktır. Nvidia Web Driver bile ekran kartınız için fayda etmeyebilir.

RAM: 8 GB RAM macOS için yeterli olacaktır. MHz genel olarak macOS'in çalışmasını engellemiyor.

Ethernet: Ethernet kartınız büyük ihtimalle Realtek ve bundan dolayı büyük ihtimalle destekleniyordur. AIDA64 programı ile kontrol edebilirseniz ethernet kartınızın tam modelini kontrol edin ve buraya yazın.

Kısacası ekran kartından dolayı macOS kurmanıza değmeyebilir çünkü grafik hızlandırması muhtemelen çalışmayacaktır ve bundan dolayı fare imlecinin hareket etmesi bile zor olacaktır. Yani kısacası illaha kuracağım derseniz Big Sur sürümünü deneyebilirsinizz ama onun dışında grafik hızlandırma gibi şeyler olmayacağı için kurmanızı pek önermem. İmaj olarak Technopat'daki imajları kullanabilirsiniz.

Sisteminizin desteklenmeyen bazı donanımları var ve bundan dolayı masaüstünü görme ihtimaliniz kesin değil ama isterseniz kurulumu bir kez deneyebilirsiniz. Aşağıda detaylı bir şekilde desteklenen veya desteklenmeyen donanımları belirtmeye çalıştım.

İşlemci: AMD işlemciler vanilla bir şekilde MacOS'te desteklemiyor ama yamalar ile bunu kolayca çözebilirsiniz. Onun dışında işlemci modifiye ile kolayca macOS için kullanılabilir.

Ekran kartı: Ekran kartınız ne yazık ki hiçbir macOS sürümü ile uyumlu değil ve bundan dolayı kurulumu yapamama ihtimaliniz var. Eğer kurulum yaparsanız da grafik hızlandırma çalışmayacaktır. NVIDIA web driver bile ekran kartınız için fayda etmeyebilir.

RAM: 8 GB RAM macOS için yeterli olacaktır. MHz genel olarak MacOS'in çalışmasını engellemiyor.

Ethernet: Ethernet kartınız büyük ihtimalle Realtek ve bundan dolayı büyük ihtimalle destekleniyordur. AIDA64 programı ile kontrol edebilirseniz Ethernet kartınızın tam modelini kontrol edin ve buraya yazın.

Kısacası ekran kartından dolayı macOS kurmanıza değmeyebilir çünkü grafik hızlandırması muhtemelen çalışmayacaktır ve bundan dolayı fare imlecinin hareket etmesi bile zor olacaktır. Yani kısacası illaki kuracağım derseniz Big Sur sürümünü deneyebilirsinizz ama onun dışında grafik hızlandırma gibi şeyler olmayacağı için kurmanızı pek önermem. İmaj olarak Technopat'daki imajları kullanabilirsiniz.

Web driver çıkacağını düşünmüyorum. Bence gerek yok indirmeme teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Geri
Yukarı