R5 3600 ve RTX 3070 sisteme yükseltme önerisi

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba dostlar, sistemimle alakalı uyum konusunda bazı problemler olduğunu düşünüyorum. Bu sorun şuan kullandığım işlemcim ile GTX 1050 kullandığım dan dolayı 1ms 75 Hz ekran kullanmaktan dolayı kaynaklanıyordu. Sistemi bir şekilde güncellemek istiyorum fakat mantıklı mı onada karar veremedim. Zamanında ileriye dönük işlemci yükseltebilmek amacıyla iyi bir anakart almaya çalışmıştım.
Şuanki sistem :
  • MSI Mortar Max
  • R5 3600
  • Zotac RTX 3070 8gb
  • Corsair 8 x 2 3600 MHz ram
  • Thermaltake Smart RGB 600w 80+
  • Kingston NV2 500 GB
  • Acer vg240y 1ms 75hz
Arkadaşlar şu an işlemcimin ekran kartını besleme konusunda herkes problem olduğunu söylüyor. R5 3600, 3070 için düşük kalıyormuş. Onun haricinde monitörümde ekran kartım için düşük seviye kalıyor. Yani monitör işlemci ikilisinin değişmesimi gerekir ? Böyle bir durumda monitör değiştirmek şuan daha mantıklı geliyor doğrumudur ? Birde kasam İyi bir kasa değil. Rampage 79 diye eski bir kasa. Monitör almak istersem 2k mı almalıyım ? Yayınlarıma devam edeceğim. Teşekkür ederim.

İşlemci olarak Ryzen 5 5600X , monitör olarak da bu monitörü alabilirsiniz. 5600X'in 3070'i rahatlıkla besleyeceğini düşünüyorum fakat işlemci ısınma yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı