R5 3600 ve RX 5500 XT 4 GB sistem alınır mı?

Hayırlı olsun ekran kartın sağlam. AIDA64 testini de yapın mı tamamdır artık oyun vb. oynayıp deneyebilirsin.

Teşekkür ederim hocam şu an evdeyim kurdum sistemi ama AIDA64'ten anlamadım pek nasıl test yapacağım.
FurMark da böyle sonuç alıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-02-27 212731.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-27 212731.png
    29,7 KB · Görüntüleme: 21
Teşekkür ederim hocam şu an evdeyim kurdum sistemi ama AIDA64'ten anlamadım pek nasıl test yapacağım.
FurMark da böyle sonuç alıyorum.

Tamamdır en yüksek sıcaklık 77 çok iyi değil, kasanın modeline baktığımda içi tozlanmış veya filtreleri tıkanmış olabilir bir ara temizlik vb. yaparsan iyi olur. Bu rehbere bakabilirsin.

Bu arada ekran kartı tek fanlı model mi çift mi?

Tamamdır en yüksek sıcaklık 77 çok iyi değil, kasanın modeline baktığımda içi tozlanmış veya filtreleri tıkanmış olabilir bir ara temizlik vb. yaparsan iyi olur. Bu rehbere bakabilirsin.

Bu arada ekran kartı tek fanlı model mi çift mi?

Çift fanlı hocam ama kasa da önde 2 fan var ve mesh panel yok pek bilgisayarıda peteğin yanına koydum ondan olabilir.

Hayırlı olsun uygun fiyata güzel bir sistem kapmışsınız.

Teşekkür ederim hocam.

@SqueS anladım. Oyunlarda da bu sıcaklığa çıkarsa yerini değiştirebilir veya kasaya girişebilirsin temizlik bakımından. Kasada egzoz fan hiç yoksa şimdiden sipariş ver bir adet. AIDA64 testini de yap bakalım.

Hocam 82 dereceye çıktı testi sonlandırdım umarım oyunda böyle yükselmez CPU sıcaklığı.

@SqueS yok yükselmez, stres testinde tüm çekirdekler %100 çalışıyor oyunda pek mümkün değil. Bu esnada sistemde bir çökme, kapanma olmadığına göre sağlıklı diyebiliriz. Normal kullanmaya başlayabilirsin, oyun vb. bakarsın artık.

Hocam çok teşekkür ederim eksik olma bayağı yardımcı oldun.

Geri
Yukarı