R5 3600 ve RX 5500 XT sistem toplama

Onder79

Hectopat
Daha fazla  
En son 15-20 sene önce PC topladığım için her şey çok değişmiş kafam çok karıştı. İki haftadır araştırıp duruyorum. Oyuncu değilim orta seviye ev kullanımında uzun süre irade edecek bir sistem olsun istiyorum. Aşağıda belirttğim ürünler birbirleriyle tamamen uyumlu mudur bir sorun olur mu? Önerileriniz nedir?

ASUS TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4400MHz (OC) M.2 anakart.

AMD Ryzen™5 3600 soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm işlemci.

MSI Radeon RX 5500 XT mech 8 GB OC GDDR6 128Bit DX12 AMD Radeon ekran kartı.

Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 Dual kit RAM.

Samsung 1TB 860 qvo SATA 3.0 (okuma 550 MB / yazma 520 MB) SSD.

Fractal design meshify C ATX bilgisayar kasası fd-ca-mesh-C-wt-tgc.

Gigabyte B700H 700W 80+ Bronze 120mm Smart fan güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
En son 15-20 sene önce PC topladığım için her şey çok değişmiş kafam çok karıştı. İki haftadır araştırıp duruyorum. Oyuncu değilim orta seviye ev kullanımında uzun süre irade edecek bir sistem olsun istiyorum. Aşağıda belirttğim ürünler birbirleriyle tamamen uyumlu mudur bir sorun olur mu? Önerileriniz nedir?

ASUS TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4400MHz (OC) M.2 anakart.

AMD Ryzen™5 3600 soket AM4 + Wraith Stealth 3.6 GHz 32MB 65W 7nm işlemci.

MSI Radeon RX 5500 XT mech 8 GB OC GDDR6 128Bit DX12 AMD Radeon ekran kartı.

Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3000MHz CL16 Dual kit RAM.

Samsung 1TB 860 qvo SATA 3.0 (okuma 550 MB / yazma 520 MB) SSD.

Fractal design meshify C ATX bilgisayar kasası fd-ca-mesh-C-wt-tgc.

Gigabyte B700H 700W 80+ Bronze 120mm Smart fan güç kaynağı.
Anakart gereksiz yüksek seçilmiş,kasa pahalı,ekran kartı düşük kalmış. Bütçeniz nedir toplam ?

Selam.Anakartı B450'ye düşürüp kasayı da biraz daha uygun tutarsanız 5600XT alabilirsiniz.Ayrıca yapabiliyorsanız RAM'de 3200 MHz'in altına düşmemenizi öneririm.Bütçe belirtirseniz daha da yardımcı olabiliriz,sevgiler.

Anakart gereksiz yüksek seçilmiş,kasa pahalı,ekran kartı düşük kalmış. Bütçeniz nedir toplam ?

Bütçe 6-7 bin arası ama topladıklarım geçiyor şuan. Anakartta wifi olsun bluetooth olsun geleceğe dönük usb 3.2 olsun derken bunu seçebildim evet fiyatı yüksek oldu.

Son düzenleme:
Anakarta gömülü almayacaksanız wifi ve bluetooth'u, ucuza kaçmayın. Ucuz wifi ve Bluetooth ekipmanları insanı delirtiyor.

Anakarta gömülü almayacaksanız wifi ve bluetooth'u, ucuza kaçmayın. Ucuz wifi ve Bluetooth ekipmanları insanı delirtiyor.

Yani anakarta gömülü wife ve bluetooth iyi değil mi demek istedin yoksa anakarta gömülü olanı alın mı demek istedin?

O sisteme 5500 XT az gelir. En azından 5600 XT veya 1660 Super bakmanızda fayda var. Anakart olarak sırf Wi-Fi için X570 almanıza gerek yok. Kaliteli bir B450 ile harici Wi-Fi çözümü alıp bütçenizi farklı parçalar için arttırabilirsiniz. RAM olarak 3200 seçmeniz daha iyi olur zaten aralarında fiyat farkı çok olmamalı. Kasa mesh ama fiyatı biraz fazla gibi. Tabii tercih meselesi sonuçta göze hitap ediyor bir yerde. Ama önünde tek fan geliyor sanırım 2 fan daha eklenirse fiyatı 900TL civarı oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı