RX 5500 XT ve R5 3600 sistem toplama

gysish

Hectopat
Screenshot_20200304-194515_Chrome.jpg

Sistem nasıl sizce? (dolar düşükken 4900TL'ye iniyor, düşmesini bekleyeceğim)

İşlemci Ryzen 5 3600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı Tomahawk Max yapın.
HDD kullanmayacaksanız SSD'yi en az 480GB yapın. Her ihtimale karşı 1-2TB HDD koymanızı da öneririm.
8x2 3000MHz RAM alın. 8GB yetersiz.
Ayrıca 300TL kar edecem derken daha fazla zarar edebilirsiniz. Gün geçtikçe dolar yükseliyor.
Ayrıca 1650S, 5500XT'den daha performanslı ve daha ucuz bir karttır. Inno3D GeForce GTX1650 Super Twin x2 OC 4GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı

Anakartı Tomahawk Max yapın.
HDD kullanmayacaksanız SSD'yi en az 480GB yapın. Her ihtimale karşı 1-2TB HDD koymanızı da öneririm.
8x2 3000MHz RAM alın. 8GB yetersiz.
Ayrıca 300TL kar edecem derken daha fazla zarar edebilirsiniz. Gün geçtikçe dolar yükseliyor.
Ayrıca 1650S, 5500XT'den daha performanslı ve daha ucuz bir karttır. Inno3D GeForce GTX1650 Super Twin x2 OC 4GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı
Düşük bütçeli sistemlere Tomahawk önermekten vazgeçin artık. 3600 dediğimiz işlemcinin çıkabileceği maksimum frekans değeri belli OC ile. Tomahawk bu işlemciye fazla. Konu sahibi bütçesinden ötürü sistemine 8GB RAM koymuş siz yükseltip Tomahawk almasını söylüyorsunuz. Ayrıca VRM yapısı olarak B450M Mortar ile Tomahawk aynı sayılırlar. Tier list'lerde aynı sınıfta yer alıyorlar.
@gysish Bütçe nedir sistem için?

Ayrı olarak RX 5600XT olan bir pc alınabiliyor. Anakart size göre düşük olabilir ama SSD ekledim eğer SSD almıyacaksanız anakart olarak MSI B450 Gaming Plus Max alınabilir.

Düşük bütçeli sistemlere Tomahawk önermekten vazgeçin artık. 3600 dediğimiz işlemcinin çıkabileceği maksimum frekans değeri belli OC ile. Tomahawk bu işlemciye fazla. Konu sahibi bütçesinden ötürü sistemine 8GB RAM koymuş siz yükseltip Tomahawk almasını söylüyorsunuz. Ayrıca VRM yapısı olarak B450M Mortar ile Tomahawk aynı sayılırlar. Tier list'lerde aynı sınıfta yer alıyorlar.
@gysish Bütçe nedir sistem için?
Arkadaşın attığı sistemde anakart 830TL. Tomahaw Max 900TL. Sadece 70TL daha çık dediğim için yine boş yapmışsınız. Anakart olarak daha düşük bir şey önerin deseydiniz anlardım.

Arkadaşın attığı sistemde anakart 830TL. Tomahaw Max 900TL. Sadece 70TL daha çık dediğim için yine boş yapmışsınız. Anakart olarak daha düşük bir şey önerin deseydiniz anlardım.
Kastettiğim şey düşük seviye bir şeyler önermen zaten. Tomahawk bu işlemciye fazla. Düşük bütçeli bir sistem için gereksiz, boş yapanın kim olduğu belli :) Not olarak ekledim son yazdığımı. VRM yapısı olarak Mortar da fazla zaten.

Kastettiğim şey düşük seviye bir şeyler önermen zaten. Tomahawk bu işlemciye fazla. Düşük bütçeli bir sistem için gereksiz, boş yapanın kim olduğu belli :) Not olarak ekledim son yazdığımı. VRM yapısı olarak Mortar'da fazla zaten.

İleri de işlemci yükseltmesi yapacaksa arkadaş, hiçte mantıksız değil aslında. Arkadaşın ortalama anakart fiyatlarına bakıp bu anakartı seçmesi öylece olmamıştır bence. Önce arkadaşa ileride sistem yükseltmeyi düşünüyor musunuz diye sorup sonradan böyle (boş) konuşmanız gerekirdi. Belkide 3000 serisi çıktığında almayı düşünüyor ve sistemi baştan dizeceğine işlemcisini değişip 3800X falan alacak. Nereden biliyorsunuz ki böyle konuşuyorsunuz? Bütçe belirtmemiş ki uygun sistem söyleyelim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı