Çözüldü R5 3600 ve RX 5500XT sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kilgharrah

Hectopat
Arkadaşlar bu minidump dosyaları.
Bu bilgisayarı alalı sanırım 1 ay oldu ve kendim topladım.
Sistemim:
ASUS Prime B450M-K.
RX 5500 XT Mech.
Ryzen 5 3600.
Sorun şu.
Bu arkadaş bu sabah Power tuşuna bastım bastım açılmadı, ortalama 25 30 dk sonra hiçbir şey yapmamama rağmen PC Power tuşuna bastığımda açıldı. Sonra ben birkaç saat takıldım. PC'yi kapattım ve tekrar açarken mavi ekran hatası aldım. Arkadaşıma yazdım burnıntest diye bir program linki attı, indirip test yaptım. Hiçbir hata vermedi. Takdir ederisiniz ki yeni aldığım PC'de böyle bir sorun çıkması beni çok ciddi kanser etti. Ve size yazmak istedim.

Memtest86 testi yapar mısınız? Nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili tüm bilgiler aşağıdaki videoda mevcuttur. Daha sonra test sonuçlarını da bizimle paylaşırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Memtest86 testi yapar mısınız? Nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili tüm bilgiler aşağıdaki videoda mevcuttur. Daha sonra test sonuçlarını da bizimle paylaşırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an indirdim ve yazma işlemini başlattım. Sonucu bittiği an sizinle paylaşacağım.

mracdrv.sys yani Mail.Ru AntiCheat Driver da sorunlu sanırsam. Öyle bir uygulama var mı yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

Evet yüklü bu program, işlem bitince kaldırırım hemen mracdrv yüklemedim ama sistem açılınca tekrar kontrol ederim.
mracdrv.sys yani Mail.Ru AntiCheat Driver Unloaded Modules içerisinde. Yani bilgisayarınızda yüklü olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen oynadığınız online bir oyun içindir. Warface oyununda kullanıldığı söyleniliyor. Ayrıca detaylı araştırmalarım sonucu en çok Rusya'da kullanılıyormuş. Tahmin edebileceğiniz üzere Rusların parmağı var ise bir sorun var demektir. Bazı yerlerde Malwarebytes onu virüs olarak tanımlamış. Bence ona da bir bakın.

mracdrv.sys yani Mail.Ru anticheat Driver unloaded modules içerisinde. Yani bilgisayarınızda yüklü olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen oynadığınız Online bir oyun içindir. Warface oyununda kullanıldığı söyleniliyor. Ayrıca detaylı araştırmalarım sonucu en çok Rusya'da kullanılıyormuş. Tahmin edebileceğiniz üzere Rus'ların parmağı var ise bir sorun var demektir. Bazı yerlerde Malwarebytes onu virüs olarak tanımlamış. Bence ona da bir bakın.

Warface oynuyordum PC'de, sizce oyunu mu kaldırayım yoksa PC'ye format mı atayim?

Ekleme yapacak olursak birkaç sorun daha buldum. Windows'un kendi SYS dosyalarında da sorunlar çıkmış. Bunun için basit bir çözüm var. Öncelikle arama çubuğuna CMD yazıyoruz ve sağ tık ile yönetici olarak başlatın. Açılan pencereye SFC /scannow yazın ve sonuçları bizimle paylaşın lütfen.
Warface oynuyordum PC'de, sizce oyunu mu kaldırayım yoksa PC'ye format mı atayim?
Anti cheat sistemini silip yeniden yüklemeniz sorunu çözebilir. Ona da bakarız. Oyunların anti-cheat sistemleri hakkında detaylı bilgim yok maalesef. ama @Bora Dere bu konuda yardımcı olur. Anti-cheat hataları konusunda benden daha bilgili olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı