R5 3600 ve RX 5600 XT sistem reset atıyor

ableben

Hectopat
Arkadaşım R5 3600 ve Sapphire RX 5600 XT kullanıyor. 20.4.2'ye geçtikten sonra YouTube veya Twitch üzerinde ani bir şekilde sistemden "dırr" diye bir ses gelip reset attığını söylüyor. Ben yaşamadım o sorunu 20.2.2 driver ile. Sizce ne yapılmalı? 20.4.2'de bu sorunlar yaşanıyor mu?

Nedense minidump dosyalarını bulamadığını söylüyor. Direk siyah ekran verip cızırtı sesi çıkıyor ardından reset atıyor diyor.

Aynı problem aynı ekran kartına sahip olan arkadaşıma da yaşandı. Onda 20.8.1 sürümü yüklüydü diye hatırlıyorum. Daha stabil olan 20.4.2 sürümüne geri dönünce problemi çözülmüştü ancak sizde hataları 20.4.2'de alıyormuşsunuz. Sürücüyü tamamen silip tekrardan en optimal sürümü yüklemenizi öneririm.

Aynı problem aynı ekran kartına sahip olan arkadaşıma da yaşandı. Onda 20.8.1 sürümü yüklüydü diye hatırlıyorum. Daha stabil olan 20.4.2 sürümüne geri dönünce problemi çözülmüştü ancak sizde hataları 20.4.2'de alıyormuşsunuz. Sürücüyü tamamen silip tekrardan en optimal sürümü yüklemenizi öneririm.
Benim kullandığım sürümü kullanıyordu. 2 FPS için hata almaya başladı. 20.2.2 sürücüyü kullanmaya başladı şu an. Eğer hata alırsa bir daha bilgilendiririm. En optimal olarak ne önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı