R5 3600 ve RX 5600XT sistem alınır mı?

Enesemr.

Picopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3600 Altı Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Sapphire Pulse RX 5600 XT 11296-01-20G 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 AX4U300038G16A-SR30 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe HyperX 480GB Fury 3D Sata3 SSD Disk KC-S44480-6F | Adeks Store Akakçe FSP FSP600-60AHBC 600 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Aerocool Ore Saturn AE-ORS RGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe şu anki haliyle 6340TL. Gaming gecelerinden faydalanıp 6200TL'ye kapatabileceğimi düşünüyorum. Sizce değer mi? Sistemde kötü dediğiniz bir parça var mıdır? 6200
Konudan anlayan kişiler cevap verirse sevinirim. Konudan anlamayan kişilerse anlayanları etiketlerse iyi olur. Teşekkürler.
@f3turan

Son düzenleme:
SSD: HyperX 480GB Fury 3D Sata3 SSD Disk KC-S44480-6F | Adeks Store
PSU: HIGH POWER HPE-600BR-A12S 600W 85+ BR 12cm FANLI POWER SUPPLY ECO | En Ucuzu Akakçe

SSD'yi ve PSU'yu bunlarla değiştirebilirsiniz. Onun dışında sistem güzel olmuş, RAM'den iki tane alacaksınız değil mi?

Aynen 8x2 çift kanal olarak kullanacağım. SSD önerisi için çok teşekkür ederim onla değiştirdim sistemi. PSU'yu değiştirmeyeceğim FSP kaliteli marka. Sistem 6340TL oldu yaklaşık.
@burakdudoglu Hocam bekliyorum.

Son düzenleme:
Aynen 8x2 çift kanal olarak kullanacağım. SSD önerisi için çok teşekkür ederim onla değiştirdim sistemi. PSU'yu değiştirmeyeceğim FSP kaliteli marka. Sistem 6340TL oldu yaklaşık.
@burakdudoglu Hocam bekliyorum.
High Power da FSP kadar kaliteli bir markadır hocam. High Power 80+ olduğu için daha verimli. O yüzden onu önermiştim.

PSU kesinlikle 600W 80+ bronze sertifikalı bir model almanı öneririm günlük alıp satılacak bir ürün değil. FSP Hydro HD600 modelini kullanıyorum tavsiye edebilirim 100TL pahalı sadece.

RAM' de bunu seçebilirsin daha iyi bir marka ve yüksek mhz.

G.Skill RipjawsV Siyah 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram Fiyatı

SSD' de ben WD blue kullanıyorum. link attığın model hakkında bilgim yok ama hyperx olduğu için çokta kalitesiz bir ürün olmadığını düşünüyorum forumda arat kronik sorunu yoksa alınabilir.

Bütçe arttırmak istemdiğini düşündüğüm için çokta ekstra birşey yazmadım :)
Anakart bana kalsa aşağıdaki serilere bakarım ama aynı performansı senin ürününde verecektir.
Gigabyte B450 AORUS
Asus B450 TUF

PSU kesinlikle 600W 80+ bronze sertifikalı bir model almanı öneririm günlük alıp satılacak bir ürün değil. FSP Hydro HD600 modelini kullanıyorum tavsiye edebilirim 100TL pahalı sadece.

RAM' de bunu seçebilirsin daha iyi bir marka ve yüksek mhz.

G.Skill RipjawsV Siyah 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram Fiyatı

SSD' de ben WD blue kullanıyorum. link attığın model hakkında bilgim yok ama hyperx olduğu için çokta kalitesiz bir ürün olmadığını düşünüyorum forumda arat kronik sorunu yoksa alınabilir.

Bütçe arttırmak istemdiğini düşündüğüm için çokta ekstra birşey yazmadım :)
Anakart bana kalsa aşağıdaki serilere bakarım ama aynı performansı senin ürününde verecektir.
Gigabyte B450 AORUS
Asus B450 TUF
Çok teşekkürler hocam tavsiyelerinizi değerlendireceğim.PSU Olarak biraz şüphede kaldım 100tl çıkacak bir bütçem yok. SHP 650 Modeli nasıldır?
High Power da FSP kadar kaliteli bir markadır hocam. High Power 80+ olduğu için daha verimli. O yüzden onu önermiştim.
Kusura bakmayın hocam ismini duymadım daha önce PSU'lar hakkında çok bilgim yok.Attığınız PSU'yu araştırıp alabilirim.

Çok teşekkürler hocam tavsiyelerinizi değerlendireceğim. PSU olarak biraz şüphede kaldım 100TL çıkacak bir bütçem yok. SHP 650 modeli nasıldır?

Kusura bakmayın hocam ismini duymadım daha önce PSU'lar hakkında çok bilgim yok. Attığınız PSU'yu araştırıp alabilirim.

Açıkcası bu forumda adını en çok duyduğum PSU markası High Power :D.

Pulse RX 5600XT 2600 TL. Galax RTX 2060 2933 TL. Aradaki 300 TL'ye değer. İçinde Ray Tracing ve DLSS 2.0 barındırıyor. Hem de AMD'den kurtulmuş olursunuz.

2060, RX 5600'un yanından geçemez bir de fazla para vermek? Sen 2060 alip Ray Tracing kullanabileceğini mi düşünüyorsun? Böyle öneriler insanları yanlış yonderdirmekten başka işe yaramaz. Kaç kere AMD kullandin ki kurtulmus olursun diye safsata yapıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı