R5 3600 ve RX 5700 oyunlarda takılmalar ve yırtılmalar oluyor

Dante

Kilopat
Selamlar,

XFX RX 5700 DD Ultra ekran kartım var.
R5 3600 işlemcim var. İkisinde de OC yok.

Team T-Force Vulcan TUF Yellow 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19 Gaming Ram (Bellek) - incehesap.com RAM.

Xpg SX8100 ASX8100NP-512GT-C 512GB 3500MB-3000MB/s M.2 PCIe NVMe SSD Disk - incehesap.com sadece oyunlar yüklü SSD.

Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD Disk - T253X1480G0C101 - incehesap.com sadece Windows yüklü SSD.

Zalman ZM600-LXII 600W 120mm Fanlı Power Supply - incehesap.com güç kaynağım.

Zalman S4-PLUS(BL) 600W RGB Fan USB 3.0 Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com kasam.

Bunların yanı sıra 6 tane fan bilgisayarda takılı. Sürücüler güncel. Oyunlar orijinal. Isınma problemim yok. 1080P oynuyorum. V-Sync açık. Nedenini çözemiyorum ama The Division 2, Watch Dogs 2, vampyr gibi oyunlarda takılmalar yaşadım. Ayrıca ani FPS düşüşleri de var. Wolfenstein: The old blood oyununu aldım. Bunda V-Sync açık olmasına rağmen yırtılmalar oluyor. Kaplamalar geç geliyor. Ayrıca bu oyunda da takılma problemini en başta yaşadım. Fazla ilerlemeden kapadım. Daha acayip olanı yüksek ayarlarda performans problemi yaşıyorum eski bir oyun olmasına rağmen. RDR 2'de yüksek ayarlarda daha stabil oynuyorum. Ama bu saydığım oyunlarda bu hataları alıyorum. Bilgisayarda bir problem mi var? Nedir bu oyunlardaki takılmaların, FPS düşüşlerinin ve V-Sync açık olmasına rağmen yırtılmaların sebebi? Neredeyse her oyunda benzer sorunlarım çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,

Team T-Force Vulcan TUF Yellow 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19 Gaming Ram (Bellek) - incehesap.com RAM.

Xpg SX8100 ASX8100NP-512GT-C 512GB 3500MB-3000MB/s M.2 PCIe NVMe SSD Disk - incehesap.com sadece oyunlar yüklü SSD.

Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD Disk - T253X1480G0C101 - incehesap.com sadece Windows yüklü SSD.

Zalman S4-PLUS(BL) 600W RGB Fan USB 3.0 Siyah ATX Mid-Tower Gaming Kasa - incehesap.com kasam.

Bunların yanı sıra 6 tane fan bilgisayarda takılı. Sürücüler güncel. Oyunlar orijinal. Isınma problemim yok. 1080P oynuyorum. V-Sync açık. Nedenini çözemiyorum ama The Division 2, Watch Dogs 2, vampyr gibi oyunlarda takılmalar yaşadım. Ayrıca ani FPS düşüşleri de var. Wolfenstein: The old blood oyununu aldım. Bunda v-Sync açık olmasına rağmen yırtılmalar oluyor. Kaplamalar geç geliyor. Ayrıca bu oyunda da takılma problemini en başta yaşadım. Fazla ilerlemeden kapadım. Daha acayip olanı yüksek ayarlarda performans problemi yaşıyorum eski bir oyun olmasına rağmen. RDR 2'de yüksek ayarlarda daha stabil oynuyorum. Ama bu saydığım oyunlarda bu hataları alıyorum. Bilgisayarda bir problem mi var? Nedir bu oyunlardaki takılmaların, FPS düşüşlerinin ve v-Sync açık olmasına rağmen yırtılmaların sebebi? Neredeyse her oyunda benzer sorunlarım çıkıyor.

Montiör kaynaklı olabilir. Çok eski bir monitöre ve imzadaki sisteme sahibim. İkisinin uyumsuz olduğunu anlamışsınızdır. Oyunlarda flicker gibi şeyler oluyor. Yatay siyah çizgiler akıyor ekrandan. Monitörünüzü değiştirmenizi öneririm.

Selamlar,

Bunların yanı sıra 6 tane fan bilgisayarda takılı. Sürücüler güncel. Oyunlar orijinal. Isınma problemim yok. 1080P oynuyorum. V-Sync açık. Nedenini çözemiyorum ama The Division 2, Watch Dogs 2, vampyr gibi oyunlarda takılmalar yaşadım. Ayrıca ani FPS düşüşleri de var. Wolfenstein: The old blood oyununu aldım. Bunda V-Sync açık olmasına rağmen yırtılmalar oluyor. Kaplamalar geç geliyor. Ayrıca bu oyunda da takılma problemini en başta yaşadım. Fazla ilerlemeden kapadım. Daha acayip olanı yüksek ayarlarda performans problemi yaşıyorum eski bir oyun olmasına rağmen. RDR 2'de yüksek ayarlarda daha stabil oynuyorum. Ama bu saydığım oyunlarda bu hataları alıyorum. Bilgisayarda bir problem mi var? Nedir bu oyunlardaki takılmaların, FPS düşüşlerinin ve V-Sync açık olmasına rağmen yırtılmaların sebebi? Neredeyse her oyunda benzer sorunlarım çıkıyor.
Bana da aynisi olmuştu sıvı temasından dolayı öyle birşey olabilir mi?

Montiör kaynaklı olabilir. Çok eski bir monitöre ve imzadaki sisteme sahibim. İkisinin uyumsuz olduğunu anlamışsınızdır. Oyunlarda flicker gibi şeyler oluyor. Yatay siyah çizgiler akıyor ekrandan. Monitörünüzü değiştirmenizi öneririm.

SSD kaynaklı olabilir. Samsung bir SSD de alabilirsiniz.

Bana da aynisi olmuştu sıvı temasından dolayı öyle birşey olabilir mi?

Monitörüm bu. Bununla alakası olabilir mi? Her oyunda bu yırtılmalar olmuyor tabi. Ama Vampyr ve Wolfenstein: The Old Blood oyunlarında oldu. Ani FPS düşüşlerinin sebebi ne acaba? The Division 2, Watch Dogs 2 hepsinde yaşadım. 2K monitör mü alsam acaba?

Geri
Yukarı