R5 3600 ve RX570 sistem X16 slotundan görüntü gelmiyor

sekolation

Centipat
Anakart ASUS TUF Gaming Plus, RAM XPG Spectrix D41 3200MHz, ekran kartı Sapphire RX570 Pulse ITX 4 GB DDR5, kasa Corsair Spec Delta 550W 80+, işlemci Ryzen 5 3600. SSD yazmıyorum, çünkü uzay montaj şeklinde görüntü almak istediğim için takmadım bile. 3 farklı X470 anakart degistirdim, bu sonuncusuydu. Her birinde BIOS guncellemesi yapılmış oldugu halde X16 slotundan ekran görüntüsü alamayıp diğer slotlardan alabildim. 2. nesil işlemciyle de denedim X16'dan, görüntü de aldım yani birçok kombinasyonu denedim. Fakat Ryzen 3600 ile X16'dan goruntu alamadım, çok ilginç bir durum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş üç farklı anakartta bios güncelleyip denedik fakat Ryzen 5 3600 ve Rx570 ekran kartı ile birinci ekran kartı slotundan görüntü alamadık üstad. Diğer ekran kartı slotlarlarından görüntü veriyor. Diğer tüm bileşenler kontrol edildi. Var mı bu konu hakkında bir yorumun. Saygılar.

Anakart değiştirmek yerine 3600 işlemcide problem olduğunu düşünüp farklı bir 3600 işlemci ile denedin mi?
İşlemcinin arızalı olduğu kanaatindeyiz fakat ikinci VGA slotunda görüntü vermesi bizi düşündüren kısım oldu. İşlemci bacakları sağlam kopma eğilme yok zaten işlemciyi de sıfır aldık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten sıfır aldığınız için bu kanıya vardım 2.el alınsaydı satan kişi böyle bir problem olduğunu söylerdi veya satan kişi önceden garantiye gönderirdi.

İkinci PCIe x16 slotu direk işlemci ile değil Chipset ile iletişim halinde.
s1.PNG

Ayrıca işlemci hataları zor görülür ve çoğu zaman "Dead on Arrival" taşıma sırasında hasar alır.

Zaten 2. nesil işlemci ile problemsiz görüntü vermesi de problemin işlemciden kaynaklı olduğunu gösteriyor.

Madem işlemciler kusursuz ve bozulmazlar garantisi neden var?

Ben problemin işlemcide olduğunu düşünüyorum fakat benim ki sadece bir öneri, ister garantiye gönderin ister iade edin veya farklı çözümler deneyin.

Son düzenleme:
Zaten sıfır aldığınız için bu kanıya vardım 2.el alınsaydı satan kişi böyle bir problem olduğunu söylerdi veya satan kişi önceden garantiye gönderirdi.

İkinci PCIe x16 slotu direk işlemci ile değil Chipset ile iletişim halinde.
Eki Görüntüle 495111

Ayrıca işlemci hataları zor görülür ve çoğu zaman "Dead on Arrival" taşıma sırasında hasar alır.

Zaten 2. nesil işlemci ile problemsiz görüntü vermesi de problemin işlemciden kaynaklı olduğunu gösteriyor.

Madem işlemciler kusursuz ve bozulmazlar garantisi neden var?

Ben problemin işlemcide olduğunu düşünüyorum fakat benim ki sadece bir öneri, ister garantiye gönderin ister iade edin veya farklı çözümler deneyin.
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bende işlemcinin bilgisayar parçaları arasında en zor bozulan parçalardan biri olduğunu düşünerekten ilk etapta ihtimal vermedim. Teşekkür ederim yarın değişim için firma ile görüşeceğim. Saygılar.

Anakart ASUS TUF Gaming Plus, RAM XPG Spectrix D41 3200MHz, ekran kartı Sapphire RX570 Pulse ITX 4 GB DDR5, kasa Corsair Spec Delta 550W 80+, işlemci Ryzen 5 3600. SSD yazmıyorum, çünkü uzay montaj şeklinde görüntü almak istediğim için takmadım bile. 3 farklı X470 anakart degistirdim, bu sonuncusuydu. Her birinde BIOS guncellemesi yapılmış oldugu halde X16 slotundan ekran görüntüsü alamayıp diğer slotlardan alabildim. 2. nesil işlemciyle de denedim X16'dan, görüntü de aldım yani birçok kombinasyonu denedim. Fakat Ryzen 3600 ile X16'dan goruntu alamadım, çok ilginç bir durum. Yardımcı olur musunuz?
Konu hala güncel mi? Sorunu çözebildiniz mi?
Benzer sorunu yaşamaktayım. Ekran kartım rtx 2060 anakart Tomahawk Max. Başta sorunsuz çalışıyordu ama 2-3 gün sonra görüntü gitti. Şuan VGA ledi yakıyor benimkide. PCI 2 de görüntü alıyorum. 1 de yok.
Anakart servise gitti geldi sorun yok dediler. PCI 1 de RX 570 denedik sağlıklı çalışıyor ve görüntü geliyor. Kendi ekran kartımı yani rtx 2060 ı farklı model bir anakartta denedik görüntü verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı