R5 3600 vs R5 5600

Emircan Boztaş

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro CMW16GX4M2C3200C16 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
Anakart
msi b450 gaming plus max
Herkese merhaba, RX 5700XT ekran kartım var 3200 MHz 16 GB RAM'im var şu anda R5 3600 kullanıyorum ama R5 5600 almak için sürekli gitgellerdeyim. Oynadığım oyunlar genellikle Valorant CS2 Apex ekranımda 165Hz sizce çok bir fark olur mu aradaki fiyat farkına değer mi görüşlerinizi bekliyorum.

5 5600 aldım yaklaşık bir buçuk aydır kullanıyorum normale göre ısınan bir işlemci ve stok fanı yeterli olmuyor ama gayet güzel bir işlemci ayrıyeten bir fan almaya gerek var diye düşünüyorum.

5 5600 aldım yaklaşık bir buçuk aydır kullanıyorum normale göre ısınan bir işlemci ve stok fanı yeterli olmuyor ama gayet güzel bir işlemci ayrıyeten bir fan almaya gerek var diye düşünüyorum.

Halihazırda kule tipi fanım var sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Şu an kullandığım işlemcide 4.2GHz undervoltlu kullanıyorum stres testinde 53 dereceyi geçmemişti.

Bence şu saatten sonra DDR4 için yatırım yapmayın.

Neden hocam oynadığım oyunlar belli DDR5'e geçmemi gerektiren bir neden var mı?

Halihazırda kule tipi fanım var sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Şu an kullandığım işlemcide 4.2GHz undervoltlu kullanıyorum stres testinde 53 dereceyi geçmemişti.

Neden hocam oynadığım oyunlar belli DDR5'e geçmemi gerektiren bir neden var mı?

Oynadığın Valorant zaten işlemci kullanan bir oyun oynadıgın oyunlara göre yapacagın yükseltme mantıklı duruyor ben vatandan almıştım kutulu ama internette troy versiyonları daha uygun fiyatlı alabilirsin bence.

Oynadığın Valorant zaten işlemci kullanan bir oyun oynadıgın oyunlara göre yapacagın yükseltme mantıklı duruyor ben vatandan almıştım kutulu ama internette troy versiyonları daha uygun fiyatlı alabilirsin bence.

Aklıma takılan tek bir şey var monitörüm 165Hz olduğu için çok farklılık olmayacakmış gibi geliyor. Bu konuda beri tereddüte düşürüyor. Aradaki FPS farkı oyunu etkiler mi yoksa bir farklılık olmaz mı?

Aklıma takılan tek bir şey var monitörüm 165Hz olduğu için çok farklılık olmayacakmış gibi geliyor. Bu konuda beri tereddüte düşürüyor. Aradaki FPS farkı oyunu etkiler mi yoksa bir farklılık olmaz mı?

Çok fark olur çünkü akıcılık = minimum FPS + input lag. Ryzen 3600 bu oyunlarda ortalama kaç FPS çizdirebiliyor 200-250 falan mı? O vakit minimum FPS 150'nin bile altına düşer.

Ryzen 5600 ile 165Hz'i maksimum verimde kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı