R5 3600 yük altında 85 derece oluyor

Corxer

Femtopat
Daha fazla  
MSI Afterburner'den baktım yük altında 70-85 derece arasında oynuyor arada 90lara çıkıyor. GTX 1650 soğutucu: Stok, Forza 8 GB 3000MHz.
2X, B450M-H
Ortalama %50-%60 arası kullanıyor.

Son düzenleme:
Bu işlemci çok ısınan bir işlemci. Bende aynı problemi yaşıyordum. Biraz araştırma sonucu işlemciyi 4.2 GHz sabit hızda voltaj düşürdüm. Şu anda 70 dereceyi geçmiyor. R53600 voltaj düşürme videoları var araştırıp uygulayablilrsen ısınma problemini çözersin.

Bu işlemci çok ısınan bir işlemci. Bende aynı problemi yaşıyordum. Biraz araştırma sonucu işlemciyi 4.2 GHz sabit hızda voltaj düşürdüm. Şu anda 70 dereceyi geçmiyor. R53600 voltaj düşürme videoları var araştırıp uygulayablilrsen ısınma problemini çözersin.
Pc 3 yıllık macun hiç değişmedi değişirse etkisi olur mu ?

Wraith Prism alın oldukça serin çalıştırır. 400 lira civarı biraz pahalı ama değer. Termal macun değişimini de ihmal etmeyin. Macun değişmedi demişsiniz önce değiştirin ama. Fayda ederse almayın. Macun olarak Mastergel Maker tercih edin.

Macun yenilemenin kesinlikle faydası olacaktır. Ancak stok fan ile macun değiştirsen bile ısınma problemin hep olacaktır. Eger stok fan ıle devam edeceksen voltaj dusurme işini araştır derim.
Technopatın videosu var ordan bir izleyeyim yardımın için teşekkür ederim
Wraith Prism alın oldukça serin çalıştırır. 400 lira civarı biraz pahalı ama değer. Termal macun değişimini de ihmal etmeyin. Macun değişmedi demişsiniz önce değiştirin ama. Fayda ederse almayın. Macun olarak Mastergel Maker tercih edin.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim birkaç gün içerisinde götürüp macunu değiştireceğim fan biraz pahalı .d birde yavaş dönen kasa fanım var onun etkisi var mıdır ve yaklaşık pc 10 saattir açıktı

Technopatın videosu var ordan bir izleyeyim yardımın için teşekkür ederim

Tavsiyeniz için teşekkür ederim birkaç gün içerisinde götürüp macunu değiştireceğim fan biraz pahalı .d birde yavaş dönen kasa fanım var onun etkisi var mıdır ve yaklaşık pc 10 saattir açıktı
Kasada kaç fan var hocam? Ekran kartı ve işlemci fanı hariç olarak?

Technopat'ın videosu var oradan bir izleyeyim yardımın için teşekkür ederim.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim birkaç gün içerisinde götürüp macunu değiştireceğim fan biraz pahalı. D bir de yavaş dönen kasa fanım var onun etkisi var mıdır ve yaklaşık PC 10 saattir açıktı.

Rica ederim. Bende aynı işlemciyi kullanıyorum macun yenileyip voltaj düşürdükten sonra ısınma problemi ortadan kalktı.

Geri
Yukarı