R5 3600'ün voltaj ve frekans değerleri nasıl olmalı?

ze10x

Kilopat
Gigabyte B450M-H anakartına ve Arctic 34 Duo işlemci fanına sahibim, Ryzen 5 3600 için referans olabilecek voltaj ve frekans değerleri konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Lütfen bu işi cidden yapmış, overclock ile bizzat uğraşmış insanlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaç OC mi yoksa sıcaklık düşürmek mi?

Anakartın VRM tasarımı normalde o kadar iyi değil, silikon iyi ise bir şeyler denenebilir.

Öncelikle, 4.2GHz 1.25v deneyip Prime95 Small FFTs deneyelim. Silikon piyangosunu anlamayı başarırsak OC daha kolay olur.

Geç geri dönüş için kusura bakmayın, birkaç işim çıkmıştı. 4.2GHz ve 1.25V ile prime95 testini başlattım, daha ilk 10 saniyede 5. worker "Hardware failure detected running 80K FFT size" şeklinde hata verip kapandı. Testi durdurdum. Burdan çıkarmam gereken sonuç nedir?

OC stabil değil Prime95'e göre, Prime95 aşırı zorlu bir test olduğu için beklerim doğrusu. AIDA64 FPU testini dener misin bir de aynı ayarlarla?

Aida64'te local disk haricindeki tüm seçenekleri işaretleyip, 10 dakika kadar test ettim.
Kapanma, mavi ekran vs olmadı. İşlemci max 72 dereceyi gördü. Voltaj ise 1215 ile 1250 arasındaydı. Hiçbir worker kapanmadı.

Güzel, şimdi ise voltajı aynı tutup 4.3GHz'e atabilir misin? Silikon fena değil gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı