R5 3600X 85 dereceyi görüyor

M.Yzr

Kilopat
Yer
Gebze/Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO Z690-A WiFi / i5-12600K / ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC / Crucial Pro RAM 32 GB (2x16) / Crucial P3 Plus 1TB M.2 / Kingston NV2 500GB / Thermalright Frozen Prism 240 Black ARGB / LG Ultragear 27GR83Q-B 27 / DeepCool CH560 Mesh Digital Tempered Glass ARGB E-ATX.
Meslek
Avukat
İşlemcim 85 dereceyi görüyor Warzone oynarken. Core Temp uygulamasıyla kontrol ediyorum.
Neden böyle sıcaklık değerlerim?

Kasam: Aerocool Aero One.

Ayarlarınız nedir? CPB açık mı? Anakartınızı da belirtin.
Ryzen Master uygulamasında stok mod seçili herhangi bir hız aşırtma ayarı yapmadım.
Anakartım: Msi B550M Pro Vdh Wifi
Eğer oyunda ısıya bağlı kasmalar donmalar olmuyorsa endişelenmeye gerek yok. Zaten sorun oluşturacak bir değer olsa bilgisayar kendisini kapatır.
1-2 kere donma yaşamış olabilirim anlık. Isıdan mı kaynaklı emin değilim.
Ama sonuç olarak stok soğutucuyla aynı seviyede soğutuyor bu canımı sıktı.

1-2 kere donma yaşamış olabilirim anlık. Isıdan mı kaynaklı emin değilim.
Ama sonuç olarak stok soğutucuyla aynı seviyede soğutuyor bu canımı sıktı.
Bilgisayarınızın soğutması yeterli değil. Çünkü 85 derece en üst limitmiş. Kasanızı daha havadar bir yere koymayı deneyin. Temizlemekte sorunu çözebilir.

Bilgisayarınızın soğutması yeterli değil. Çünkü 85 derece en üst limitmiş. Kasanızı daha havadar bir yere koymayı deneyin. Temizlemekte sorunu çözebilir.
Kasam havadar bir ortamda ve yeni sistemim, temiz.
@M.Yzr, aynı anakartı kullanıyoruz. Normal bir durum değil. Voltaj değerlerinizi paylaşır mısınız?

temp.png

BIOS'a girip bütün fanları maksimum hızda çalıştırma seçeneğini açtım. Voltaj değerleri bu şekilde şu an.

Geri
Yukarı