R5 3600X 85 dereceyi görüyor

M.Yzr

Kilopat
Yer
Gebze/Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO Z690-A WiFi / i5-12600K / ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC / Crucial Pro RAM 32 GB (2x16) / Crucial P3 Plus 1TB M.2 / Kingston NV2 500GB / Thermalright Frozen Prism 240 Black ARGB / LG Ultragear 27GR83Q-B 27 / DeepCool CH560 Mesh Digital Tempered Glass ARGB E-ATX.
Meslek
Avukat
İşlemcim 85 dereceyi görüyor Warzone oynarken. Core Temp uygulamasıyla kontrol ediyorum.
Neden böyle sıcaklık değerlerim?

Kasam: Aerocool Aero One.

4.3 GHz 1.20V 9865 puan 74-75 derece görüyor maksimum, Cinebench testinde.
Yorumunuz nedir hocam?
Prime95 testi yaptınız mı? Orada bir sistemi test etmek gerekecek. Forumda bilgilendirme konuları var. Eğer bu test sırasında sıcaklık aşırı yükselirse anlık durdurun zaten. Voltajı bir tık daha düşürüp deneyin. Yeterli soğutucu olur mu bilemediğim için ne tür sonuçlar verir gözlemem güç. Dikkatiniz sıcaklıklarda olmalı.

Prime95 testi yaptınız mı? Orada bir sistemi test etmek gerekecek. Forumda bilgilendirme konuları var. Eğer bu test sırasında sıcaklık aşırı yükselirse anlık durdurun zaten. Voltajı bir tık daha düşürüp deneyin. Yeterli soğutucu olur mu bilemediğim için ne tür sonuçlar verir gözlemem güç. Dikkatiniz sıcaklıklarda olmalı.
90 dereceye tırmandı durdurdum testi.
AMD RYZEN MASTER ayarlarım 4.3 Ghz, 1.1875 V.
Sıkıntı sanırım :D

90 dereceye tırmandı durdurdum testi.
AMD RYZEN MASTER ayarlarım 4.3 Ghz, 1.1875 V.
Sıkıntı sanırım :D
Eğer bu işlemleri yapıyorsan biraz deneyim kazanman gerekir. Burada söylenenlere göre yapmamanı tavsiye ederim. En azından yanında biri olmalı bu işlerden anlayan. 80 derece diyordun konunun başında şimdi 90 derecelere çıktı diyorsun. Dikkat etmeni öneririm.

Eğer bu işlemleri yapıyorsan biraz deneyim kazanman gerekir. Burada söylenenlere göre yapmamanı tavsiye ederim. En azından yanında biri olmalı bu işlerden anlayan. 80 derece diyordun konunun başında şimdi 90 derecelere çıktı diyorsun. Dikkat etmeni öneririm.
Prime-95 Torture test yaptım. 90'a çıktı sıcaklık.
Önceki verdiğim sıcaklık değerleri Cinebench testine ait.

Kasanı yeteri kadar soğutuyor musun? Ek soğutucu alman gerekebilir.

O açıdan bir sıkıntı yok ama voltaj ve GHz ayarlarını yapamadım herhalde. Default ayarlara geri döneyim en iyisi.

@M.Yzr, bir şeylerin doğru gitmediği kesin. Standart frekans-voltaj ayarı bu şekilde yapılır. Hatta yine MSI bir anakart olduğu için aşağıda bir video sunayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı