R5 3600X-GTX 1650 sisteme PSU ve kasa önerisi

Fatihx22

Femtopat
Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar iyi forumlar. Topladığım sisteme uygun PSU güç desteği ve kasa arıyorum, anlamadığım için karar veremedim. Bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok memnun olurum bütçem 1000 TL max , sistemimi aşağıya yazıyorum şimdiden teşekkür ederim hepinize :)

Anakart: ASUS TUF gam. B550M-PLUS Wi-Fi AMD B550 soket AM4 Ryzen DDR4 4600MHz(OC) anakart.
İşlemci: AMD Ryzen 3600X 3, 8 GHz 35MB cache 7nm.
Ekran kartı: MSI NVIDIA GeForce GTX 1650 D6 Gaming X 4 GB GDDR6 128 Bit.
SSD: Samsung 500 GB 970 Evo Plus NVMe M.2 ( 3500 MB / 3200 MB ) okuma / yazma.
RAM : 2x8 ( 16 GB ) GSkill RipJaws DDR4 4000Mhz Dual RAM

Son düzenleme:
Ben sana daha guzel tavsiye vereyim. İslemciyi 3600 yap anakarti da ASUS değil bir tik daha ucuz B550 sec o ekran kartini alma en azindan 1660 yap hatta 1660s'e zorla. 1650 cok çok düşük kalıyor islemci ve ana karta göre.

Kasa:

Psu:

Ben sana daha guzel tavsiye vereyim. İslemciyi 3600 yap anakarti da ASUS değil bir tik daha ucuz B550 sec o ekran kartini alma en azindan 1660 yap hatta 1660s'e zorla. 1650 cok çok düşük kalıyor islemci ve ana karta göre.

Kasa:

Psu:
Öncelikle önerin için teşekkür ederim ama zaten bu sistemi yatırım amaçlı aldım bu sene için böyle kalsa olur çünkü seneye zaten ekran kartını 2070 e çıkarmayı düşünüyorum. şimdilik öğrenci olduğum için bu sistem bana yeterli zaten oynadığım oyunlar PUBG,CS GO , VALORANT ve mühendislik öğrencisi olduğum için kullanmış oldugum bir kaç program var rahat destekleyeceğini düşünüyorum bu bilgisayarın , dediğim gibi PSU ve KASA önerilerinizi alabilirim :)

Anladim. Kasa ve PSU onerdiklerim forumda çok tutulan ürünler sıkıntı yasayana rastlamadim gonul rahatligiyla alabilirsin
Araştırdıgım kadarıyla PSU lar da Pin sayısı oluyormuş 4 / 8 vb. bunların ne oldugunu bilmediğimden direkt öneri almak istedim, anakartın kaç pin oldugunu da bilmiyorum görmedim özelliklerinde

1088 TL içinde 650W 80+ PSU var. Sisteminize uygun.
Teşekkür ederim öneriniz için, bu sistemde herhangi bir uyum sorunu yaratmaz dimi modüler olarak veya pin olarak

Geri
Yukarı