R5 3600X ile 3700X/3800X arasındaki fiyat farkına değer mi?

soullesslaves

Centipat
Arkadaşlar merhabalar kendimce bir sistem toplamaya çalıştım ama muallakda olduğum bir konu var. Bilgisayarı ağırlıklı olarak oyun için kullanacağım. Ryzen 5 3600X'le Ryzen 7 3800X veya 3700X arasında kaldım. Dolar kuru malum aradaki 1000 liraya değer mi? Ayriyeten görseli olan topladığım sistemde, tavsiyeleriniz veya eklemek istediğiniz şeyler var mıdır? Görüşleriniz benim için çok önemli teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    130,7 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleyen: Moderatör:
3600x oyun için yeterli 3700x gereksiz masraf olur. X570 almak zorunda değilsiniz B450 alıp bütçeyi hafifletin. Ekran kartı düşük kalmış. Kasa da pek güven vermiyor.

3600x oyun için yeterli 3700x gereksiz masraf olur. X570 almak zorunda değilsiniz B450 alıp bütçeyi hafifletin. Ekran kartı düşük kalmış. Kasa da pek güven vermiyor.
Öncelikle konuya ilginiz için teşekkür ederim. Alacağım sistem güncel oyunları uzun süre oynatsın istiyorum. Ekran kartı için tavsiyeniz var mıdır acaba ?
İşlemciden kısıp biraz ekran kartına önem vermelisin.
Öncelikle teşekkürler yorumunuz için. Uzun ömürlü parçalar toplamak istedim oyun için. R5 mi kısayım ? Birde ekran kartı tavsiyenizi dikkate alacağım, tavsiyeniz olursa ekran kartı için ne ala :)

3600/3600X ile 3700X arasında ki fiyat farkı duruma göre değer bir fiyat farkı. Fakat 3700X ile 3800X arasında 300-400 liralık bir fark yok. 100-150 lira fark varsa 3800X alınır yoksa alınmaz.

Merhabalar anakartınızı b450m pro max bir kartla hafifletin psunuz 600w kadar inebilirsiniz rtx2060 super bakabilirsiniz inno3d ve palit marka fiyatları uygun diye aldanmayın gözünüz kapalı alabilirsini 2-3 fps oynuyor değmez markaya para vermeye 👍🏻

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı