RX 570 ile RX 580 arasındaki fiyat farkına değer mi?

Taspar

Kilopat
Merhabalar arkadaşlar, itopya'dan DA-V4 sistemini almayı planlıyorum.

Ekran kartını RX580'den RX570'e düşürdüğümde 314 TL gibi bir fark oluşuyor. Sizce bu farka RX570'e çekmeye değer mi, hangisi daha mantıklı ne dersiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Kişiden kişiye göre değişir. Adam var 3 FPS için OC yaparak sistemi sonuna kadar zorlar, adam var 100 TL az vereyim 5 FPS'den bir şey olmaz der.

İki kart arasında %10'u bile zor gören performans farkı var. Genelde 5-10 FPS arası değişiyor. Kararını sen ver.

Kişiden kişiye göre değişir. Adam var 3 FPS için OC yaparak sistemi sonuna kadar zorlar, adam var 100 TL az vereyim 5 FPS'den bir şey olmaz der.

İki kart arasında %10'u bile zor gören performans farkı var. Genelde 5-10 FPS arası değişiyor. Kararını sen ver.
Anladım, peki ekran kartında ki 8 GB'nin önemi ilerleyen zamanlarda artar mı yoksa gelecek 3-4 yıl için 4 GB ekran kartları yeterli mi olacaktır?

Bu arada DA-V4 sistemi almayı planlıyorum o sebepten fazlada bütçeyi savurmak istemediğimden ekran kartını kıssam mı acaba diye düşündüm.

Anladım, peki ekran kartında ki 8 GB'nin önemi ilerleyen zamanlarda artar mı yoksa gelecek 3-4 yıl için 4 GB ekran kartları yeterli mi olacaktır?

Bu arada DA-V4 sistemi almayı planlıyorum o sebepten fazlada bütçeyi savurmak istemediğimden ekran kartını kıssam mı acaba diye düşündüm.
Gelecek 3-4 yıl içinde zaten VRAM den önce ekran kartınız yetersiz gelecektir AAA oyunlar için. VRAM 8 GB olsa bile RX 570 onu besleyebilecek kadar güçlü bir kart değil bence.

300 lira kazanmak için çok kayıp veriyorsun aradaki fark 300 liradan çok.
Merhabalar arkadaşlar, itopya'dan DA-V4 sistemini almayı planlıyorum.

Ekran kartını RX580'den RX570'e düşürdüğümde 314 TL gibi bir fark oluşuyor. Sizce bu farka RX570'e çekmeye değer mi, hangisi daha mantıklı ne dersiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Hatta koyabilirsen rx590 koy sana tavsiyem ekran kartını upgrade etmek masraflı oluyor çünkü pahalılar.. Başta iyi birşey koy derim ben çünkü Bi süre sonra yetmeyecek rx 570 580..

V4 sisteminde kasa içine hava alamadığı için ısınıyor.
Ekran kartını Armor model tavsiye etmem çünkü o modelde ısınıyor ben undervolt ile gayet rahat çalıştırıyorum ama tabii o farklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı