R5 3600X RTX 2060 sistem toplama

dragunov

Decapat
Ryzen 5 3600X işlemci.
Gigabyte B450M S2H anakart.
X2 apacher panther 3000MHz CL16 DDR4 RAM. ( Yorumlarınıza göre Adata XPG spectrix ile değiştirilebilir)
Zotac RTX 2060 ekran kartı
JD512 512 GB M.2 SSD.
Corsair Carbide Spec Delta kasa.
Corsair VS650 650 Watt +80 PSU.
Seagate Barracuda 4 TB 5900 RPM HDD.
Donanım arşivi uber sisteminin kendimce özelleştirerek böyle bir sistem yaptım.
Bu şekliyle toplam fiyatı: 5.882,23 TL.
Ancak eğer RAM olarak bahsi geçen RAM'i alır isem 6.000.00 lirayı bir miktar geçiyor. Sizce aradaki farka değer mi?

Öncelikle 4 TB HDD sebebi nedir? Oyun arşiviniz yoksa 1 TB gayet yeterli. SSD olarak James Donkey önermem daha iyi modeller var. RAM değişimi size kalmış. Ve oyun bilgisayarıysa 3600 ve 2060S daha mantıklı. Tek tek alacaksanız daha iyileri toplanır bence.

2060S Özelleştirmesi sunmuyor JD SSD konusunda ben de şüpheciyim ancak sunulan özelleştirmeler arasında olmazsa olmazı. 4TB HDD ise depolama konusunda darlanma yaşamak istemediğim için.. eğer 2060S inisiyatifim olsaydı muhtemelen HDD'den kısıp ekran kartına yüklenirdim..

Sana 512 GB SSD bile yeticektir eğer oyun stockculuğu yapmıyorsan ve SSD'yi daha kalıteli almaya çalış ayrıca RTX teknolojisi için Nvidia tercih ediyorsan bence yanlış bir karar veriyorsun çünkü RTX daha emekleme aşamasında olan bir teknoloji ve açtığınız zaman çok fazla performans düşüşü oluyor ve çok az sayıda oyunda RTX desteği mevcut onun yerine RX 5700 XT almanızı öneririm.

RTX teknolojisinden dolayı seçmedim kartı bahsettiğim gibi bu bir hazır sistem sunulan özelleştirmeler arasından seçebilme lüksüm var ve başlangıçta RX 5700'lü bir sistem almayı planlıyordum ancak RX 5700 hakkında pek iyi şeyler işitmediğim için nvidia tarafına yöneldim..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı