R5 3600X RTX 2060 sistemde Windows 10 mavi ekran hataları

RasmuS

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci: Ryzen 5 3600X
Anakart MSI Prime B450
Ekran kartı: RTX 2060

Yaklaşık 1 yıldır çok nadir de olsa mavi ekran hatası verip restart atıyordu. Fakat son zamanlarda 5 dk da bir mavi ekran vermeye başladı ve restart atıyor hatta bir süre sonra da açılmıyor siyah ekranda kalıyor ara ara. Formatta attık fakat herhangi bir düzelme olmadı.

Son verdiği 5 minidump dosyasını ekte paylaştım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Minidump Dosyası

İşlemci: Ryzen 5 3600X
Anakart MSI Prime B450
Ekran kartı: RTX 2060

Yaklaşık 1 yıldır çok nadir de olsa mavi ekran hatası verip restart atıyordu. Fakat son zamanlarda 5 dk da bir mavi ekran vermeye başladı ve restart atıyor hatta bir süre sonra da açılmıyor siyah ekranda kalıyor ara ara. Formatta attık fakat herhangi bir düzelme olmadı.

Son verdiği 5 minidump dosyasını ekte paylaştım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Minidump Dosyası
Mavi ekran hata kodu nedir?

Sabit bir hata yok sürekli olarak değişiyor. Şuana kadar 100 kere mavi ekran hatası geldi ise hepsi de farklı farklı sebepler ile yazıyordu.

Bir kaçını ekledim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    73,6 KB · Görüntüleme: 19
  • 2.jpg
    2.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 16
  • 3.jpg
    3.jpg
    74,4 KB · Görüntüleme: 18
  • 4.jpg
    4.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 21
Sabit bir hata yok sürekli olarak değişiyor. Şuana kadar 100 kere mavi ekran hatası geldi ise hepsi de farklı farklı sebepler ile yazıyordu.

Bir kaçını ekledim.
Öncelikle bu hatanın sebebi Windows 10'un çalışmayı durdurduğu, çünkü bir donanım bileşeninden, sürücüsünden veya onunla ilişkili bir yazılım programından yanıt alamamasından kaynaklanmaktadır . Minidump dosyasını açamıyorum şu an ama genel olarak ilk mavi ekran verdiğinde ki hata ana sebeptir . Onarım ekranının gelme sebebi bilgisayarın aniden kendini kapatması o pek önemli bir şey değil .

Bir kaçını ekledim.
2 . Mavi ekran hatası, cihaz sürücüsü, cihazınızın belleği veya bilgisayarınıza yüklü virüsten koruma yazılımı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir. Aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

• En son Windows güncelleştirmelerini denetleyerek sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Başlangıç düğmesi > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update > Güncelleştirmeleri denetle’yi seçin. Ardından cihazınızı yeniden başlatın. Başlangıç > Güç > Yeniden Başlat'ı seçin.
  • Cihazınızda en son güncelleştirmelerin yer aldığından emin olun.

Öncelikle merhaba.

Hataların sebebi biraz karmaşık.
Ekran kartı ile de alakalı hata var diskle de.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp uygun olan güncel bir sürümü kurun.

NTFS.sys çökmüş. Çökmesi hayra alamet değildir.
Diskle alakalı bir sorun olduğuna işarettir.

HD Tune indirip "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapmanızı istiyorum.
Her disk için ayrı ayrı testi yapın.
Test sonuçlarının ve Health sekmelerinin ekran görüntülerini paylaşın.
Eğer Health sekmesi boşsa CrystalDiskInfo üzerinden atarsınız.

Ayrıca çok yaptırmasam da DISM aracını çalıştırmanızı istiyorum.

Dinime küfür eden Müslüman olsa diye bir deyim vardır. Bana prosedür ezberlemişsin diyenler Microsoft makalelerinden yazı çekip buraya kopyala yapıştır yapıyor. Anlayacak olan kişiler anlamıştır. Sözüm konu sahibine değildir.

Öncelikle merhaba.

Dinime küfür eden Müslüman olsa diye bir deyim var. Bana prosedür ezberlemişsin diyenler Microsoft makalelerinden yazı çekip buraya kopyala yapıştır yapıyor. Anlayacak olan kişiler anlamıştır. Sözüm konu sahibine değildir.
Herkes anladı hocam belli bir kaç adet bot Microsoft reklamcısı gelecek şimdi

Öncelikle merhaba.

Dinime küfür eden Müslüman olsa diye bir deyim vardır. Bana prosedür ezberlemişsin diyenler Microsoft makalelerinden yazı çekip buraya kopyala yapıştır yapıyor. Anlayacak olan kişiler anlamıştır. Sözüm konu sahibine değildir.

Bu işlemleri yapacak kadar ne yazık ki bilgisayar açık kalamıyor. Minidump dosyalarını almak için bile 2 defa kapanıp açıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı