R5 3600X RTX 2060 Super sistemim sizce nasıl?

çok teşekkür ederim içimde tereddüt vardı
tek sıkıntım işlemci fanı kendi kendine hızlanıp yavaşlıyor
sistem çok iyi değilmiş gibi forzada nadir takılıyor
son kez işlemci ve ekran kartının ısısını ölçebileceğim bi program varmı
Sistem güzel güle güle kullan. Hemen hemen aynı sistem bende de var. İşlemci fanı voltaj dalgalanmasından dolayı öyle. Benim kasamın hava akışı çok iyi o yüzden sıcaklıktan yana hiç problemim olmadı. Ancak sesten dolayı işlemciye soğutucu aldım şuan ne ses var ne sıcaklık.

hangi
Sistem güzel güle güle kullan. Hemen hemen aynı sistem bende de var. İşlemci fanı voltaj dalgalanmasından dolayı öyle. Benim kasamın hava akışı çok iyi o yüzden sıcaklıktan yana hiç problemim olmadı. Ancak sesten dolayı işlemciye soğutucu aldım şuan ne ses var ne sıcaklık.
hangi soğutucuyu aldınız sessiz bir soğutucu ise bende alıcam ve iyi bir performansı varsa

Hemen hemen aynı sistemi aldım. Ekran kartı da aynı fakat benimki sorunlu çıktı değişime verdim. Hala yenisinin gelmesini bekliyorum umarım siz de aynı sıkıntıyı yaşamazsınız

Arctic Freezer 34 esports Duo aldım. O fiyata ondan daha iyisi yok diye biliyorum. Hatta daha pahalı olup da aynı performansı veremeyenler var. Araştırabilirsin.
Hocam sizi hatırladım galiba bir konuda epey konuşmuştuk. En son soğutucunuz kargodaydı :D
Ben de Snowman MT-6 diye bir soğutucu aldım Aliexpress'ten. 120 TL'ye. Kasamdaki Viper-R'lerden birini ona taktım, içinden çıkan ikili fanı da kasaya taktım.
4.02GHz 1.325V Small FFTs 71-74 derecede çalıştırdı. (15 dakika)
4.2GHz 1.4V Cinebench'i de 63 derece calıştırdı. Daha az voltaj verdiğimde daha az ısınıyor tabii.

Sizinki nasıl? Karşılaşırma olması açısından soruyorum.

Hocam sizi hatırladım galiba bir konuda epey konuşmuştuk. En son soğutucunuz kargodaydı :D
Ben de Snowman MT-6 diye bir soğutucu aldım Aliexpress'ten. 120 TL'ye. Kasamdaki Viper-R'lerden birini ona taktım, içinden çıkan ikili fanı da kasaya taktım.
4.02GHz 1.325V Small FFTs 71-74 derecede çalıştırdı. (15 dakika)
4.2GHz 1.4V Cinebench'i de 63 derece calıştırdı. Daha az voltaj verdiğimde daha az ısınıyor tabii.

Sizinki nasıl? Karşılaşırma olması açısından soruyorum.
Evet birkaç konuda konuşmuştuk sistemlerle ilgili :D Ben voltaj sabitlemesi yapmadım öyle kafasına göre takılıyor. Cinebenchi hatırlıyorum 66 derece falandı onda. Ama dediğim gibi sabitleme olmadan bu değerler. Ben stok soğutucuda da en fazla 76 derece görmüştüm zaten :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı