R5 3600X + RTX 2070 uyumu

ben kasa ve psu ikilisi değilde sadece kasa ve psu olabilir ayrı ayrı daha rahat olur msi sitesinden ölçünce 700w uygun diyor
Evet Bu Kasa+PSU ikilisini kullanıyorum çok güzel tercih f/p açısından, ancak benim gözlemimde tam yükte kullanımda bir süre sonra egzoz fan yetmiyor, ben ilaveten üst mesh ızgaraya 2 adet daha fan ekledim ve 5-10 derece arasında genel bir sıcaklık düşüşü elde ettim.
peki fan olarak ne kullanıyorsunuz
marka yani
Bütçe olarak 10bin dedim ama 10 bin üstünede çıkabilirim tabii çok zorlamazsa mümkünse 2 3 model önerin karşılaştıralım hem benden sonra toplayacaklar için yararlı olacak

Tamam güzel beğendim ama 550W az değil mi sonuçta RTX 2070'den bahsediyoruz.
Hayır, gayet yeterli. Önerilen 450W zaten.
ss276.PNG

RX570 bile daha fazla elektrik çekiyor, öyle düşünün.
Eğer ben illa 650W istiyorum diyorsanız:

Hayır, gayet yeterli. Önerilen 450W zaten.
Eki Görüntüle 535795
RX570 bile daha fazla elektrik çekiyor, öyle düşünün.
Eğer ben illa 650W istiyorum diyorsanız:

HMM evet sonuçlara baktım şimdi sistem bilgilerini verirsem sizin önerdiğiniz kasa + RTX 2070 1 adet 5900K RPM HDD 2 SSD 1 M.2 SSD bunun yanına ASUS TUF B450 PLUS GAMING Ryzen 5 3600X 16 GB (2x8GB) DDR4 RAM
hani bu sistem bilgilerine 650w fazlasıyla uygun diyorsanız alayım sonuçta cpu da gpu da %75 üstü kullanılacak çoğunlukla
Evet Bu Kasa+PSU ikilisini kullanıyorum çok güzel tercih f/p açısından, ancak benim gözlemimde tam yükte kullanımda bir süre sonra egzoz fan yetmiyor, ben ilaveten üst mesh ızgaraya 2 adet daha fan ekledim ve 5-10 derece arasında genel bir sıcaklık düşüşü elde ettim.

sizce bende ekstra fan eklemeliyim 2x120mm

@salgvural
TUF serisi sicilli bir model, uzak dururdum ben. Önerdiğim anakartlara bir bakın, daha iyiler bence. Bir de %100 kullanılsa bile zaten yazan enerji tüketimine ulaşamaz, merak etmeyin. 550W yeter de artar bile. :)

Beyler RTX2070 için minumum 650w 80 öneriliyor.
Bakın minumum diyorum , arkadaş nefes alsın diyorsa en az 750W 80+ olmalı.
@salgvural
TUF serisi yerine önerdiğim anakarta bir bakın, daha iyi. Bir de %100 kullanılsa bile zaten yazan enerji tüketimine ulaşamaz, merak etmeyin. 550W yeter de artar bile. :)

Yanlışınız var 2070S i besleyemezsiniz kesinlikle o PSU ile

Ve düzeltmek isterim o parçalar B450 anakartında ziyan olur tabi ne beklediğinizde önemli.
Paranız var X570 alın
İleriyi düşünün derim

Beyler RTX2070 için minumum 650W 80 öneriliyor.
Bakın minumum diyorum , arkadaş nefes alsın diyorsa en az 750W 80+ olmalı.

Yanlışınız var 2070S'i besleyemezsiniz kesinlikle o PSU ile.
Yanlış bilgilendirme! 175W harcayan bir kart nasıl 650W önerilsin? Bir de hiçbir resmi yer 80+ alın demez. Yalan yanlış bilgiler vermeyin burada. 180W güç tüketimine sahip RX570'i herkes 500W ile kullanıyor. Ben aşırı güvenilir Tech Power Up sitesinden bakarak söylüyorum. Önerilen 450W. Minimum diye bir şey yok bu arada. Sadece önerilen ibaresi yer alır. 550W yeter ve artar bile.

Yanlış bilgilendirme! 175W harcayan bir kart nasıl 650W önerilsin? Bir de hiçbir resmi yer 80+ alın demez. Yalan yanlış bilgiler vermeyin burada. 180W güç tüketimine sahip RX570'i herkes 500W ile kullanıyor. Ben aşırı güvenilir Tech Power Up sitesinden bakarak söylüyorum. Önerilen 450W. Minimum diye bir şey yok bu arada. Sadece önerilen ibaresi yer alır. 550W yeter ve artar bile.

Yazdıklarımı okumamışsın.
Ben ekran kartından bahsediyorum.
Lütfen dikkatli oku ki, doğru bilgi ver.
İmzamda parçalar mevcut oradan bak donanımlara.
Tırmalayan bir bileşen görecek misin söyle bana.

He bu arada 750W alıp 80+ Gold, Bronze seçmeyecek adamında bir sıkıntısı vardır.

Bu artık sabah içtiğin su gibi stabil bir bilgidir.
Nerelere çekmişsin konuyu :)

TDP değeri parçanın ne kadar güç çektiğiyle ilgili kesin bir bilgi vermez sadece fikir verir. Yani atıyorum TDP değeri 180W olan bir kart yeri gelir 220W bile tüketebilir. Güç kaynağı alırken sistemin çektiği güce yakın almak iyi değildir, alırken biraz daha yükseğini almakta fayda var. Güç kaynaklarının zamanla performansı düşer ve artık sistemin isteyeceği gücü vermemeye başlayabilir.

TDP değeri parçanın ne kadar güç çektiğiyle ilgili kesin bir bilgi vermez sadece fikir verir. Yani atıyorum TDP değeri 180W olan bir kart yeri gelir 220W bile tüketebilir. Güç kaynağı alırken sistemin çektiği güce yakın almak iyi değildir, alırken biraz daha yükseğini almakta fayda var. Güç kaynaklarının zamanla performansı düşer ve artık sistemin isteyeceği gücü vermemeye başlayabilir.

İşte ben de bunu diyorum arkadaş 80+ nerde yazıyor diyor.
Çok kirli yanlış bilgi veriliyor , çooo...k

@NorwayTurk34
Dalga mı geçiyorsunuz?
3600X'e X570 anakart öneriyorsunuz. Birçok orta seviye anakartta 3600X sınırlarına kadar overclock edilebiliyorken gelmiş X570 diyorsunuz, şaka gibi.

Daha sonrra gelmiş minimum 650W diyorsunuz.
Bakın, NVIDIA'nın resmi sitesinden atıyorum, linke dikkat edin. NVIDIA'nın sitesi:
ss277.PNG

Dedikleriniz doğru ancak burada arkadaş minimum 650W deyip yalan söylüyor. Bir kaynak bile bırakmıyor. Bir de gelmiş 3600X'e X570 öneriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı