R5 3600X sistem alınır mı?

Yakub Dikenli

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Toplayacağım sistem şu şekilde:

AMD Ryzen 5 3600X.

MSI B450 Tomahawk Max.

500 GB Samsung 870 EVO SSD.

MSI MAG Forge 100M veya 100R almayı düşünüyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Anakartta ARGB desteğinde sorun yaşayanlar olmuş sanırım.

PSU tavsiyeleriniz neler ve ekstra soğutucu gerekli mi?

Bir de RAM konusunda sisteme F/P önerisi bekliyorum. 16 GB ideal.

Ekran kartı konusunda kararsızım. 1050 Ti bile 3000-4000'e dayanmış. Şimdilik 6 ay daha beklesem piyasa normale mi döner, daha mı kötü olur meçhul.

Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Toplayacağım sistem şu şekilde:

AMD Ryzen 5 3600X.

MSI B450 Tomahawk Max.

500 GB Samsung 870 EVO SSD.

MSI MAG Forge 100M veya 100R almayı düşünüyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Anakartta ARGB desteğinde sorun yaşayanlar olmuş sanırım.

PSU tavsiyeleriniz neler ve ekstra soğutucu gerekli mi?

Bir de RAM konusunda sisteme F/P önerisi bekliyorum. 16 GB ideal.

Ekran kartı konusunda kararsızım. 1050 Ti bile 3000-4000'e dayanmış. Şimdilik 6 ay daha beklesem piyasa normale mi döner, daha mı kötü olur meçhul.

Önerilerinizi bekliyorum.

Bu devirde ekran kartı alınmaz sen 3600G ile APU al bence.

Sonrasında ekran kartı takacaksan belirtiniz ona göre PSU seçeceğim ama diğer parçalarda sıkıntı yok gibi.

Sistem sanırım oyun için, benim tavsiyem hazır sistem alınması. Aynı bütçe ile daha iyi ekran kartlı bir sistem alabilirsiniz. Kasa da aşırı iyi sayılmaz, fena değil. Bütçe belirtirseniz öneri yapabiliriz.

Bu arada 3600G yokmuş sen o seviyede 3400G alabilirsin.
Bir de sonra ekran kartı takacak mısın ona göre PSU seçeceğim.

2023'e kadar dolar artar da artar. Pek bilgim yok bu piyasa ile ilgili ama piyasa normale bile dönse Türkiye için dönmez.

Ben de öyle düşünüyorum. Ama şu an ekran kartlarının artışı yalnızca dolarla alakalı bir şey değil global bir fiyat artışı var. Ve stoklar az.

Sonrasında ekran kartı takacaksan belirtiniz ona göre PSU seçeceğim ama diğer parçalarda sıkıntı yok gibi.

3600G internette bulamadım. Sonrasında almayı düşünüyorum. Ama daha da artarsa bu gidişle zor.

Açıkçası ben ekran kartı fiyatlarının düşeceğini düşünmüyorum bence ikinci el bakın veya indirim kovalayın

Ben de öyle düşünüyorum. Ama şu an ekran kartlarının artışı yalnızca dolarla alakalı bir şey değil global bir fiyat artışı var. Ve stoklar az.

3600G internette bulamadım. Sonrasında almayı düşünüyorum. Ama daha da artarsa bu gidişle zor.

3400G pardon yanlış demişim.

Yeni konular

Geri
Yukarı