R5 3600X sistem nasıl?

Bütçe
9000tl

euruell

Femtopat
Daha fazla  
9.000 TL gibi bir bütçeyle Gaming laptop alacaktım, istediğim markada stok bitmiş malum koronadan stokların dolması 1 ay alıyor rahat. Ben de masaüstü toplamaya karar verdim, sistem;

Excalibur E24FHD-G monitör.
AMD Ryzen 5 3600X işlemci.
SanDisk 500GB SSD.
ASUS ROG STRIX 1650S ekran kartı.
Gigabyte B450 V2 anakart.
Kingston HyperX hx432c16fb3k2/16 2x8 RAM.
MSI MAG Forge mid Tower ATX kasa.
Power Boost 550W 80Plus PSU.

Bir arkadaşım ile beraber topladım, çok yardımcı oldu. Bu konular hakkında bilgim yok, sistemin siparişini de verdim. Daha hepsi gelmemişken başkalarının da fikirlerini duymak isterim, önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum^^
Ek olarak PSU'da çok karasız kaldım, Power Boost pek sevilmeyen bir markaymış. Pek sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ultra 3D SSD yazıyor sanırım 560mbs okuma/yazma hızı vardı.
PSU kötü olursa ne olur peki?
Şuanlık bütçem yok maalesef, elime 1-2ay içerisinde biraz para geçecek ya SSD yada da PSU yükseltirim artık.

9000 TL'ye 1650 Super sistem mi? Umarım almamışsındır bu parçaları.

Beklerim diyorsan 3050 ve 3050Ti'ın çıkmasını bekle bence.

Edit: Parçaların alt kısmındaki yazıyı şimdi okudum, yorumu düzenliyorum. Hayırlısı olsun.

Son düzenleme:
9000 TL'ye 1650 Super sistem mi? Umarım almamışsındır bu parçaları.

Beklerim diyorsan 3050 ve 3050Ti'ın çıkmasını bekle bence.

Edit: Şimdi okudum yorumu düzenliyorum. Hayırlısı olsun.
1650s tercih etmemin sebebi ekran kartları şuanda aşırı pahalı.RX alayım en azından dedim bir baktım stok yok.Başka yerlerdede stok olmayınca uçurmuşlar fiyatı, şuan da acil pc lazım 1650s almak zorunda kaldım.
Okullar açılınca işe başlıcam büyük ihtimalle elime para geçecek yani,ozaman yavaş yavaş bişeyleri yükseltirim.Sağolasın

Ya PSU yu iptal ediceğim sanırım millet nükleer bomba muamelesi yapıyor.
Bu sisteme uygun fiyatlı PSU önerileriniz?

Hazır sistem alıcaktım başta ancak kargolama süreci çok uzunmuş ve bu kadar bekleyecek vaktim yok maalesef.:/

İşte biraz aceleye geldi ya.Napalım artık.:/
Şuanlık sistemde sıkıntı olmazsa önümüzdeki 1-2 ay içerisinde parça değişikliği yapmak bütçe açısından çok daha kolay olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı