R5 3600X sistem tavsiyesi

Arda124

Hectopat
AMD Ryzen 5 3600X.

ASUS B450M Dragon.

Team t-Force vulcan TUF yellow 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz.

ASUS Dual RTX2070S 8G Evo super 8 GB.

Adata SU630 480GB SSD.

Frisby FC-9320G 4xrgb fan midi Tower Gaming kasa.

Zalman ZM700-lxıı 700W Power Supply.

Arkadaşlar böyle bir sistem topladım daha doğrusu İncehesap'da vardı geliştirdim fakat sormak istedim bazı parçalar kötü olabilir diye cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

SSD'i Samsung veya Kingston veya WD yapmanızı öneririm.

Anakartı mümkünse MSI seçmenizi öneririm.

Ekran kartı mümkünse Asus DUAL dışı olabilir.

SSD'i Samsung veya Kingston veya WD yapmanızı öneririm.

Anakartı mümkünse MSI seçmenizi öneririm.

Ekran kartı mümkünse ASUS Dual dışı olabilir.

Hiçbirini değiştiremiyorum maleesef SSD Samsung yaparsam çok pahalı oluyor MSI anakart yok asusdual dışında ASUS ROG STRIX 2060 var ama 2070 Super daha iyi geldi bana bunları alsam iyi mi peki bir sıkıntısı var mı bu parçaların.

Hiçbirini değiştiremiyorum maleesef SSD Samsung yaparsam çok pahalı oluyor MSI anakart yok asusdual dışında ASUS ROG STRIX 2060 var ama 2070 Super daha iyi geldi bana bunları alsam iyi mi peki bir sıkıntısı var mı bu parçaların.
arkadaşın dediği şeyleri değiştirmeniz gerek ssd kronik sorunlu anakartın üstünde mosfet soğutucuları yok ekran kartıyla ilgili bir bilgim yok ta o sistemi alırsanız sıkıntı çıkarabilir sağlıklı olmaz yani bütçe belirtin yardımcı olsunlar :D

Sistemi buradan alacağım Warez 2760X | R5 3500X RTX 2060 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com bazı şeyleri değiştirdim ama SSD sorunlu diyorsanız Samsung yapabilirim fakat anakart ekran kartı vs başka seçenekler yok onda maleesef. Normalde 6299 TL benim eklemelerimle 8000TL'ye falan geliyor.
Asus Dual serisinde ısınma problemleri olduğu söyleniyordu ama Dual Evo serisinde sorunlar giderilmiş. Testlerde sıcaklıklar ve ses gayet iyi seviyede. Sizin alacağınız kart da Dual Evo serisi.
Ayrıca 80+ sertifikalı bir psu almanızı öneririm.

ASUS Dual serisinde ısınma problemleri olduğu söyleniyordu ama Dual Evo serisinde sorunlar giderilmiş. Testlerde sıcaklıklar ve ses gayet iyi seviyede. Sizin alacağınız kart da Dual Evo serisi.
Ayrıca 80+ sertifikalı bir PSU almanızı öneririm.

PSU +80 zaten yani bu sistemi alsam bir sorun yaşamam değil mi?

Sistemi buradan alacağım Warez 2760X | R5 3500X RTX 2060 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com bazı şeyleri değiştirdim ama SSD sorunlu diyorsanız Samsung yapabilirim fakat anakart ekran kartı vs başka seçenekler yok onda maleesef. Normalde 6299 TL benim eklemelerimle 8000TL'ye falan geliyor.
SSD modeli linkte olduğu gibi "Team 480GB" kalsın. SU 630 modeli kronik sorunlu.

RAM olarak da 3200MHz CL 16 olanı seç. Yani değiştirme. 3600MHz olanın CL değeri (CL19) çok fazla.

Onun dışında sistem iyi. Alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı