R5 3600X Sistem Toplama Tavsiyesi

Apology

Centipat
Bilgisayar toplama konusunda bilgim yok denecek kadar az kafamda 3 ana parca var.

• R5 3600X
  • MSI B450M GAMING plus/b550
  • MSI GTX 1660 Gaming X 6 GB

İslemci konusunda kesin R5 3600X olacak. Diger parcalarda tavsiyelerinizi degerlendirebilirim. Kalan parcalarda RAM HDD kasa konusunda da fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sisteme neredeyse aynı bir sistem yapacağım. Fakat kulaklık konusu için anakartın ses çıkışı iyi olması açısından MSI X570-A PRO anakartı (Audi Boost 4 - ALC1220- ) tercih etmem mantıklı mı sizce? genel olarak birden fazla ekran bağlamayacaksınız gerek yok diyorlar bu anakartlara. Fakat harici ses kartı almaktansa bu anakartı almam ne kadar sağlıklı olur bilemedim. Almayı düşündüğüm kulaklık Gsp 600 olabilir tabi amazon üzerinden getirtmek şartıyla. Bu tarz kulaklıklar için harici ses kartı olması önemli olduğu genel yargı. Birde Msı 54, Tomahawk yerine x570 anakartı seçersek ses performans açısından bir fark yaşatır mı bize?

Bu sisteme neredeyse aynı bir sistem yapacağım. Fakat kulaklık konusu için anakartın ses çıkışı iyi olması açısından MSI X570-A PRO anakartı (Audi Boost 4 - ALC1220- ) tercih etmem mantıklı mı sizce? genel olarak birden fazla ekran bağlamayacaksınız gerek yok diyorlar bu anakartlara. Fakat harici ses kartı almaktansa bu anakartı almam ne kadar sağlıklı olur bilemedim. Almayı düşündüğüm kulaklık Gsp 600 olabilir tabi amazon üzerinden getirtmek şartıyla. Bu tarz kulaklıklar için harici ses kartı olması önemli olduğu genel yargı. Birde Msı 54, Tomahawk yerine x570 anakartı seçersek ses performans açısından bir fark yaşatır mı bize?
X570'lerin üst seviye versiyonlarından birini seçmediğiniz sürece attığım anakartla yada daha altı bir anakarttaki sesin aynısını duyarsınız onun yerine ses kartlı bir kulaklık almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı