R5 3600X sisteme Anakart önerisi

bluet2

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Toplayacağım sistem için anakart önerisi almak istiyorum. R5 3600X işlemci ve RTX 2060 kullanacağım. 2 adet RAM kullanacağım 4 slot olmasına gerek yok. M.2 SSD slotu olması gerekiyor. İşlemci soğutucumun boyutları bu şekilde: 125(u)X80(g)X155y mm. Kartın ATX olmasını tercih ederim. Kasada önde 3 arkada 1 egzoz fanım var. Önereceğiniz kasada fan slotları yeterli değilse belirtirseniz sevinirim ona göre fan çoklayıcı alırım. Anakart için bütçem güncel kurla en fazla 1000TL arkadaşlar.
Almayı düşündüğüm kart "msı B450-A PRO Max 4133MHz DDR4 AM4 M.2 HDMI DVI VGA atx". Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

ben milli anakartımız giga s2h kullanıyorum tam f/p anakart ram mhzim 3600 oldugu için ihtiyacımı da görüyor mosfet soğutması da var daha ne olsun tabi ram frekanslarınız yuksekse msı alın o fiyatlarda varsa 550 serisi alın anakarta çok bütçe ayırmak bana mantıklı gelmiyor bütçeyi minimumda tutup diğer parçaları yukselttim sistemimde ben

Bu konularda pek bilgim olduğu söylenemez ama ben olsam mATX değil ATX alırdım. (Matx'te örneğin ekran kartının kapladığı alan nedeniyle PCI Wi-Fi kartı takamıyorsunuz.)

M.2 SSD slotu ekran kartının hemen altında kalmayan (ssd ekran kartının ısısından uzak olmalı) bir anakart tercih ederdim.

Geri
Yukarı