R5 3600X sisteme anakart önerisi

Dediğiniz gibi öncelikle SSD alıp deneyeceğim. Şu an aklımdaki bu Kioxia Exceria G2 Lrc20z001tg8 1tb 2100/1700mb/s Pcıe Nvme Ssd Disk. Ancak şöyle bir sorum da olacak aslında ben Youtube'a düzenli video atıyorum ve Capcut PC Adobe Photoshop gibi programlarla da render alıyorum sürekli olarak. Bu bir kriter sayılır mı?
SSD'lerin okuma yazma hızının hayati olmasa da bu hususlarda da etki ettiğini yazanlar var ama bu gibi işlemler için asıl önemli olan işlemci + ekran kartı performansınız. Kayıt, video çözümü vs. gibi durumlarda ekran kartınızın encoder'ı, render alırken de işlemciniz daha önemli.

SSD'lerin okuma yazma hızının hayati olmasa da bu hususlarda da etki ettiğini yazanlar var ama bu gibi işlemler için asıl önemli olan işlemci + ekran kartı performansınız. Kayıt, video çözümü vs. gibi durumlarda ekran kartınızın encoder'ı, render alırken de işlemciniz daha önemli.
Anladım o zaman en iyisi biraz daha bilgi sahibi olmak için depolama birimleri bölümüne konup açıp SSD'ye karar vermek. SSD'yi aldıktan sonra buraya sonuçlarını yazarım.

Geri
Yukarı