R5 3600X sistemi Upgrade etmek

yaagzrmkc

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3600X
MSI B550 Tomahawk
D30 16GB 3000mhz
A2000 500GB
MSI Mag 100R
MWE 600W

Sistemim bu, farkındayım ekran kartı yok. Alamadım. Sırf merakımdan soruyorum bu sistem nasıl upgrade edilir?

Herşey hazır daha yapacak birşey yok pek yani varsa limitiniz 240mm yada kasada yer var ise 360mm sıvı soğutma yoksa sağlam bir 500-800 lira arasında güzel kule tipi soğutucu ile iyi overclock yapılabilir.

Amaç oyunsa öncelik ekran kartı olmalı. Bütçe sorunu varsa RAM bir tane alınıp para önce ekran kartına aktarılmalı. Ha deyince ekran kartı alamazsın ama RAM alabilirsin. Upgrade düşünme kısacası ekran kartı almaya bak.
Konu sahibi bilerek ekran kartı almıyor diye düşünüyorum, piyasanın hali belli. 16 GB RAM gayet yeterli günümüz için, piyasalar düzelince çok daha uyguna ekran kartı alabilir. Şu an için depolama birimini halletmesi daha düşük maliyetli ve mantıklı olur.

Konu sahibi bilerek ekran kartı almıyor diye düşünüyorum, piyasanın hali belli. 16 GB RAM gayet yeterli günümüz için, piyasalar düzelince çok daha uyguna ekran kartı alabilir. Şu an için depolama birimini halletmesi daha düşük maliyetli ve mantıklı olur.

Ben de diyorum ki 500 lira verip SSD ekleyeceğine o parayı koy kenara ekran kartı alırken kullan. 3060 alacağına 3060 Ti al. Anlaştık mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı