R5 3600X sistemin ısı değerleri nasıl?

rockstar45

Centipat
Daha fazla  
Boşta bu değerler normal mi?
Ryzen 5 3600X.
GTX 1660 Super.

Dosya Ekleri

• png.png
    png.png
    68,4 KB · Görüntüleme: 24
İşlemci için boşta olmasına rağmen 65 derece yüksek. Ekran kartı ise fanları açık bir şekilde 47 derece yüksek geldi. Yük altındaki değerlerini ölçüp atarsanız daha iyi olur. En son ne zaman ekran kartı ve islemcinin termal macun bakımları yapıldı?

İşlemci için boşta olmasına rağmen 65 derece yüksek. Ekran kartı ise fanları açık bir şekilde 47 derece yüksek geldi. Yük altındaki değerlerini ölçüp atarsanız daha iyi olur. En son ne zaman ekran kartı ve islemcinin termal macun bakımları yapıldı?
Ekran kartı sıcaklığında sıkıntı yok hocam. Her parçanın daha iyisi daha sıcak çalışır. Havalar da aşırı sıcak, normaldir. CPU dediğiniz gibi yüksek ama.

Ekran kartı sıcaklığında sıkıntı yok hocam. Her parçanın daha iyisi daha sıcak çalışır. Havalar da aşırı sıcak, normaldir. CPU dediğiniz gibi yüksek ama.

Normal de kullandığım çoğu kart fanları kapalı şekilde 40-50 arasında olurdu hocam. Bana o yüzden bana yüksek gelmiş olabilir.

ekran kartı 3 yıllık stok halinde duruyor işlemci termal macununu dün değiştirdim arctic mx4

cpu'ya stress testi yaptım %100 kullanımda 81 derece gördü maksimum

Son düzenleme:
ekran kartı 3 yıllık stok halinde duruyor işlemci termal macununu dün değiştirdim arctic mx4

cpu'ya stress testi yaptım %100 kullanımda 81 derece gördü maksimum
%100 kullanımdaki sıcaklık normal. Boşta’dan kastınız arkada Discord Steam Epic gibi şeyler açıkken ise sıcakları da hesaba katarsak normaldir belki ama bana hala yüksek geliyor.

Ekran kartı 3 yıllık stok halinde duruyor işlemci termal macununu dün değiştirdim Arctic MX4.

CPU'ya stress testi yaptım %100 kullanımda 81 derece gördü maksimum.

Stress testi için hangi programı kullandınız hocam? Yükte sıcaklık normal yine de sıcaklık düşürmek için undervolt yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı