R5 3600X ve 1660S Sistem uyumu

Lagner

Centipat
Bir sistem topluyorum fakat teknolojinin biraz gerisinde kalmışım. Parça uyumundan anlayamadım. Rica etsem bakıp bir sorun olup olmayacağını, varsa ne yapmam gerektığini yazarsanız çok memnun kalırım.

AMD Ryzen 5 3600X.

X2 8 GB 3200 MHz RAM. Fiyat Performans RAM Önerilerine Açığım?

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

PSU: Rampage RMP 600W 80 Plus.

128 GB SSD veya 480.

2 TB HDD veya 1 TB SSD'nin durumuna gore SSD 128 alırsam 2 TB HDD alacağım.

Ekran kartı: ASUS TUF GTX 1660 Super 3 fanlı modeli.

Kasa: Sharkoob TG4 RGB modeli açıkçası kasanın içindeki hava sirkulasyonundan da emin değilim. Indirimli 410 TL'ye buldum aynı fiyatlara verebiliceğiniz her öneriye açığım.

Biliyorum çok şey ıstiyorum üzgünüm ama bir şey yapıyorum ve iyi olmasını ıstiyorum, teşekkürler.

Son düzenleme:
Bir sistem topluyorum fakat teknolojinin biraz gerisinde kalmışım. Parça uyumundan anlayamadım. Rica etsem bakıp bir sorun olup olmayacağını, varsa ne yapmam gerektığini yazarsanız çok memnun kalırım.

AMD Ryzen 5 3600X.

X2 8 GB 3200 MHz RAM. Fiyat performans RAM önerilerine açığım?

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

PSU: Rampage RMP 600W 80 Plus.

128 GB SSD veya 480.

2 TB HDD veya 1 TB SSD'nin durumuna gore SSD 128 alırsam 2 TB HDD alacağım.

Ekran kartı: ASUS TUF GTX 1660 Super 3 fanlı modeli.

Kasa: Sharkoob TG4 RGB modeli açıkçası kasanın içindeki hava sirkulasyonundan da emin değilim. Indirimli 410 TL'ye buldum aynı fiyatlara verebiliceğiniz her öneriye açığım.

Biliyorum çok şey ıstiyorum üzgünüm ama bir şey yapıyorum ve iyi olmasını ıstiyorum, teşekkürler.

Guzel bir sistem fakat bir kac eksigi var Rampage PSU kullanan birisi olarak bilinçsiz bir şekilde almiştim ve daha sonra forumda onerilmeyen riskli bir PSU oldugunu ogrendim 5 aydir bir sorun yapmadi bana fakat almişken daha kaliteli bir marka alabilirsiniz. Onun dişinda ekran kartinda TUF serisi onermem 3 fanli modelin fiyati zaten Gaming X civarlarinda Gaming X'in daha iyi bir sogutmasi var ben olsam onu tercih ederdim.

Guzel bir sistem fakat bir kac eksigi var Rampage PSU kullanan birisi olarak bilinçsiz bir şekilde almiştim ve daha sonra forumda onerilmeyen riskli bir PSU oldugunu ogrendim 5 aydir bir sorun yapmadi bana fakat almişken daha kaliteli bir marka alabilirsiniz. Onun dişinda ekran kartinda TUF serisi onermem 3 fanli modelin fiyati zaten Gaming X civarlarinda Gaming X'in daha iyi bir sogutmasi var ben olsam onu tercih ederdim.

Teşekkür ederim dikkate alacağım PSU tarafında verebilicegıniz bir öneri varmı ve kasa ıçin yan tarafının cam olmasını ve RGB olmasını ıstiyorum teşekkürler.

FSP Corsair Cooler Master gibi markalar en kalitelilerdir. Çok bilgim yok PSU konusunda ama.
https://www.hepsiburada.com/cooler-...8HMM09k1004CkjcymXcwAb1ekt6kMqKxoCXLQQAvD_BwE
Bu guc kaynagi en kalitelilerden hatta en kalitelisi bile denebilir daha sorun yasayan gormedim bu PSU ile. sisteminizi emanet edebilirsiniz rahatlikla fakat fiyati biraz tuzlu daha orta segment bir şey ariyorsaniz PSU hakkinda geniş bilgisi olan arkadaşlar onerebilir.
Fiyat performans RAM onerisi yazmişsiniz Corsair Vengeance 3200MHz CL 16 tercih edebilirsiniz kendim de kullaniyorum kaliteli bir RAM.

FSP Corsair Cooler Master gibi markalar en kalitelilerdir. Çok bilgim yok PSU konusunda ama.
https://www.hepsiburada.com/cooler-...8HMM09k1004CkjcymXcwAb1ekt6kMqKxoCXLQQAvD_BwE
Bu guc kaynagi en kalitelilerden hatta en kalitelisi bile denebilir daha sorun yasayan gormedim bu PSU ile. Sisteminizi emanet edebilirsiniz rahatlikla fakat fiyati biraz tuzlu daha orta segment bir şey ariyorsaniz PSU hakkinda geniş bilgisi olan arkadaşlar onerebilir.
Fiyat performans RAM onerisi yazmişsiniz Corsair Vengeance 3200MHz CL 16 tercih edebilirsiniz kendim de kullaniyorum kaliteli bir RAM.

Cevabınız ıçin teşekkür ederim biraz bakındıktan sonra Cooler Master'ın

Bu PSU sanırım ışimi görücektir.
Geriye birtek kasa kaldı kasa konusunda birtürlü emin olamıyorum kasa ıçini soğuk tutabilecek mi? Bunun hakkında bir fikriniz Ya da oneriniz var mı?

Eğer amacını oyun ise 3600X çok güçlü kalmış. Bütçenizi biraz rahatlatıp ekran kartını 5600XT'ye çıkartmanızı tavsiye ederim.

Cevabınız ıçin teşekkür ederim biraz bakındıktan sonra Cooler Master'ın.

Bu PSU sanırım ışimi görücektir.
Geriye birtek kasa kaldı kasa konusunda birtürlü emin olamıyorum kasa ıçini soğuk tutabilecek mi? Bunun hakkında bir fikriniz ya da oneriniz var mı?

Eger kasa almadiysaniz icinde PSU bulunan Corsair Spec Delta RGB alabilirsiniz 550W PSU var Corsair'in PSU'lari da kaliteli zaten sizin sisteminiz icin cok yeterli önu falan yarı mesh yapida fanlari da RGB bir goz atin 800 TL'ye bulabilirsiniz.

Eger kasa almadiysaniz icinde PSU bulunan Corsair Spec Delta RGB alabilirsiniz 550W PSU var Corsair'in PSU'lari da kaliteli zaten sizin sisteminiz icin cok yeterli önu falan yarı mesh yapida fanlari da RGB bir goz atin 800 TL'ye bulabilirsiniz.

Evet gerçekten güzel bir kasa fakat 550W yeteeli olucak mıdır eğer öyleyse hemen şimdi sipariş vereceğim 😂
Eğer amacını oyun ise 3600X çok güçlü kalmış. Bütçenizi biraz rahatlatıp ekran kartını 5600XT'ye çıkartmanızı tavsiye ederim.

Evet şimdi testlerine baktım XT açık ara daha ıyi fakat bilyorsunuz ekran kartlarida kendi ıçlerinde markalara ayriliyor. XFX, ASUS, Gigabyte gibi hangisini önerirsiniz?
Evet gerçekten güzel bir kasa fakat 550W yeteeli olacak mıdır eğer öyleyse hemen şimdi sipariş vereceğim 😂

Evet şimdi testlerine baktım XT açık ara daha ıyi fakat bilyorsunuz ekran kartlarida kendi ıçlerinde markalara ayriliyor. XFX, ASUS, Gigabyte gibi hangisini önerirsiniz?

Ya da hepsini boşversen dayımda GT 630 var bir süre götursün beni ındirime girdiginde RTX 2060 Super mi alsam?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı