R5 3600X ve GTX 1070 fare takılma sorunu

Dolap Sabri

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarı açtım sadece Chrome'da 20 tane site açık 30 dakika böyle açık kaldı geldim bilgisayar başına oturdum ve oturduğum gibi mouse takılmaya başladı böyle 1 saniye ya da salise takılıyor, birden fırlıyor ve YouTube girdim şarkı açıyorum şarkı sesleri takılıyor sesler kötü geliyor bilgisayar yeni bir de böyle bir sıkıntı yoktu birden oldu bir de bu sabaha Driver Booster indirdim arkası sıra böyle oldu. Mouse sağ sola sallayınca takılıyor.

İşlemci: Ryzen 5 3600X stok fan 48 50 derece arası peak Speed 1800 1200MHz arası.
Ekran kartı GTX 1070 ve şu an 40 derece normal.
RAM: G.Skill 3600 MHz CL 18.
Anakart: ASUS X570-F.
Monitör: MAG271R.
SSD: M.2 Corsair MP510.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    177,4 KB · Görüntüleme: 55
  • ss2.png
    ss2.png
    54 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarı açtım sadece Chrome'da 20 tane site açık 30 dakika böyle açık kaldı geldim bilgisayar başına oturdum ve oturduğum gibi mouse takılmaya başladı böyle 1 saniye ya da salise takılıyor, birden fırlıyor ve YouTube girdim şarkı açıyorum şarkı sesleri takılıyor sesler kötü geliyor bilgisayar yeni bir de böyle bir sıkıntı yoktu birden oldu bir de bu sabaha Driver Booster indirdim arkası sıra böyle oldu. Mouse sağ sola sallayınca takılıyor.

İşlemci: Ryzen 5 3600X stok fan 48 50 derece arası peak Speed 1800 1200MHz arası.
Ekran kartı GTX 1070 ve şu an 40 derece normal.
RAM: G.Skill 3600 MHz CL 18.
Anakart: ASUS X570-F.
Monitör: MAG271R.
SSD: M.2 Corsair MP510.
Driver booster gibi uygulamaları ne indirin ne de indirtin mümkün olduğunca driverları kendi elinizle kurmaya çalışın

Bu ara bu olayı bende çok yaşıyorum. Birden fare donuyor ve tek çözüm resetlemek. Sebebini merak ediyorum. Driver booster bende yok. Berbat bir program ama yinede onun sebep olduğunu sanmıyorum sadece denk gelmiş. Anakartlarımız ve RAM aynı. Bunlarda problem olabilir mi?

Farenin takılmasına sebep olan virüsler var, bence başka bir fare ile bir süre denedikten sonra sorun devam ediyorsa önce virüs taraması düzelmiyorsa format çözüm olabilir.

Benim hatam sorunu sadece fare takılıyor olarak anlamışım tüm bilgisayarda oluyorsa sorun ve sonradan başladıysa virüs veya kayıp Windows dosyaları gibi sorunlar olabilir.
bu sorunu yazdığımda sorun vardı bilgisayarı kapatıp açtım sorun geçti ve 20 dakika sonra tekrar aynısı oldu. Youtube arka tarafta şarkı çalıyor masaüstünde geziniyorum sonra takılmaya başlıyor ses bozuk geliyor şarkıda mouse takıla takıla gidiyor. Virüs taraması yaptım Windowsun ama birşey çıkmadı şimdi norton ile yapıyorum bakalım dün gece böyle sorun yoktu sabah açtım driver booster indirip belki bir güncelleme vardır diye sonra böyle sorun çıkardı. Uygulamayı sildim ama hala aynı işte
Bu ara bu olayı bende çok yaşıyorum. Birden fare donuyor ve tek çözüm resetlemek. Sebebini merak ediyorum. Driver booster bende yok. Berbat bir program ama yinede onun sebep olduğunu sanmıyorum sadece denk gelmiş. Anakartlarımız ve RAM aynı. Bunlarda problem olabilir mi?
1 haftalık şuan ki bilgisayarım. Günde bir yada iki kere rastladığım bir olayda şu mesela masaüstün de bir metin belgesini alayım sallayayım sanki oyunlarda ultra ayarlara almışım da oyun drop yermiş gibi metin belgesi böyle kasar gibi oluyor rahatsızlık veriyor sonra hemen geçiyor.anlayamadım sorun neyde ve şimdi tekrardan başladı 10 dakika oldu daha yeni res atmıştım

Son düzenleme:
Bende 1 Chrome sayfası açık olduğu zamanda oluyor. YouTube'da bir şey izlerken ses gitmiyor ama görüntü donuyor. Fareye tıkladığım zaman donup kalıyor. Bir süre sonra hareket ediyor ama tıklama yapmaya çalıştığımda kalıyor o şekilde. Tek çözüm reset. Fakat bende sürekli olmuyor 3-5 günde PC uzun süreli açık olduğu zamanlarda denk geliyor. Bu sorun PC topladıktan 3 ay sonra olmaya başladı. Format ile düzeleceğini düşünüyorum.

Bilgisayar cpu,bellek,disk gibi şeylerde kullanmıyor ama sorun artarak mousenin takılması devam ediyor rest atmadan düzelmiyor virüs programı olarak ne indirmem gerek ne yapmam gerek yada geri yükleme noktası oluşturmuştum eskiden ona mı döneyim düzelir mi
drop.png

Yeniden başlatıp direkt oyuna girdim oyuna girmeden önce takılma olmuyordu.Oyuna girdim 1 dakika sonra başladı drop yemeye fps 240 sabitken 140,160fps düşüyor yani ekran görüntüsü de aldım. Bir fikri olan var mı ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:
Bilgisayar cpu,bellek,disk gibi şeylerde kullanmıyor ama sorun artarak mousenin takılması devam ediyor rest atmadan düzelmiyor virüs programı olarak ne indirmem gerek ne yapmam gerek yada geri yükleme noktası oluşturmuştum eskiden ona mı döneyim düzelir mi
Eki Görüntüle 584004
Yeniden başlatıp direkt oyuna girdim oyuna girmeden önce takılma olmuyordu.Oyuna girdim 1 dakika sonra başladı drop yemeye fps 240 sabitken 140,160fps düşüyor yani ekran görüntüsü de aldım. Bir fikri olan var mı ne yapmalıyım ?
Geri yükleme noktasına dönmek büyük ihtimalle sorunu çözer. Virüs girmişse sonradan tarama yaparak kurtarmak çok zor oluyor.

Geri
Yukarı