i5 6500 ve GTX 1070 Sistem Oyunlarda Takılma Sorunu

mu1453

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Intel Core i7 7700K'yı GTX 1070 ile kullanmak istiyorum. Mevcut işlemci i5 6500, zamanla gördüğüm bir şey oldu, oyun oynarken örnek oynadığım The Witcher 3: Wild Hunt, bu oyunda 1 saat oynadıktan sonra artık takılmalar artıyor ve hareketli bir sahne geldiğinde iyice artıyor, ben sorunun işlemciden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü sistemde 16 GB RAM var, şimdi i7 7700K ile ilgili soruma geleyim bu işlemci örnek olarak GTX 1080 Ti SLI kullanımında 2 adet kart ile herhangi bir darboğaz yaşar mıyım? Bu arada çözünürlük 3840x2160.

Şu anki sistemim:
  • Asus Strix GTX 1070
  • MSİ Z170a gaming M3
  • 16 GB RAM
  • Intel Core i5 6500
  • PSU: 750W 80+ GOLD sertifikalı

Not: Anakart SLI desteklemiyor. Sen nasıl GTX 1080 Ti ile SLI yapmayı düşünüyorsun derseniz desteklemediğini biliyorum sadece işlemciden beklentimi söyledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bad sector yok gibi gözüküyor. Health test kısmını da alabilir miyiz:)
Bu kısım dikkatimi çekti.
dikkatimi çekti.JPG

Bu kısım dikkatimi çekti.
dikkatimi çekti.JPG
Bu arada ben oyunun kurulu olduğu HDD'den test ettim işletim sisteminin olduğu diskten mi test etmem gerekiyordu acaba?

HDD kablosunda, anakartta veya HDD'nin kendisinde bir sıkıntı olabilir. Ama asıl sorunun ondan kaynaklandığını düşünmüyorum. 1 saatten sonra ortaya çıkmasında ısınmanın etkisi olabilir. Sıcaklık değerlerini ölçtünüz mü hiç?
Bu arada ben oyunun kurulu olduğu HDD'den test ettim işletim sisteminin olduğu diskten mi test etmem gerekiyordu acaba?
Onu da bir test edin. En azından bakalım. Pek alakası yok ama bakalım yine de. En azından başka bir sorunu önlemiş oluruz belki.
Ayrıca Interface CRC Error sayacı veri aktarımındaki hataları sayar. Belki bir ilgisi olabilir.

HDD kablosunda, anakartta veya HDD'nin kendisinde bir sıkıntı olabilir. Ama asıl sorunun ondan kaynaklandığını düşünmüyorum. 1 saatten sonra ortaya çıkmasında ısınmanın etkisi olabilir. Sıcaklık değerlerini ölçtünüz mü hiç?
HDD sıcaklığını ölçmedim, işletim sistemi SSD'de kurulu.

Onu da bir test edin. En azından bakalım. Pek alakası yok ama bakalım yine de. En azından başka bir sorunu önlemiş oluruz belki.
Ayrıca Interface CRC Error sayacı veri aktarımındaki hataları sayar. Belki bir ilgisi olabilir.

Dosya Ekleri

• ssd.JPG
    ssd.JPG
    110 KB · Görüntüleme: 87
HDD sıcaklığı değil. CPU ve GPU sıcaklığından bahsediyorum. Ayrıca @LukeSkywalker de yardımcı olabilir. Bakabilir misiniz?
Bu arada evet kabloları kontrol eder misiniz? HDD ve SSD veri kablolarını. Hasar almış veya düzgün takılmamış olabilir.

Pardon :), CPU ile GPU'nun sıcaklığını ölçtüm normal onlar maksimum 65 derece işlemci, 75 derece ekran kartının sıcaklığı
Sorun olurken de değerler böyle miydi? Öyleyse sıkıntı yok. Ayrıca yeni aklıma geldi bu sorun sadece Far Cry'da olmuyor değil mi?

HDD sıcaklığı değil. CPU ve GPU sıcaklığından bahsediyorum. Ayrıca @LukeSkywalker de yardımcı olabilir. Bakabilir misiniz?
Bu arada evet kabloları kontrol eder misiniz? HDD ve SSD veri kablolarını. Hasar almış veya düzgün takılmamış olabilir.
Geçen günlerde oyunda iken oyundaki ara yükleme sahnesinde takıldı sonra oyundan çıktım oyunun kurulu olduğu HDD'nin bağlantısı kopmuş yani takılı ama okumamış sanırım.

Sorun olurken de değerler böyle miydi? Öyleyse sıkıntı yok. Ayrıca yeni aklıma geldi bu sorun sadece Far Cry'da olmuyor değil mi?
Oyun The Witcher 3:Wild Hunt, tabi tek onda değil.

Geçen günlerde oyunda iken oyundaki ara yükleme sahnesinde takıldı sonra oyundan çıktım oyunun kurulu olduğu HDD'nin bağlantısı kopmuş yani takılı ama okumamış sanırım.
Bağlantısının kopmuş olduğundan emin misin? Eğer öyleyse sorun kesin olarak bu çünkü. Düzgün çalışan ve doğru takılmış bir veri kablosu ile deneme şansın varsa dene. Şuan aklıma gelen tek şey bu. Edison'un mantığından gidersek, bulamadığımız şeyler bizi buluşa yaklaştırır:LOL:
Elediğimiz şeylere bir bakalım:
-Isınma problemi yok.
-Görünüşe göre CPU ile GPU arasında darboğaz söz konusu değil.
-HDD'de Bad Sector yok.

Umarım sorun sadece kablonun düzgün oturmamış olmasından ibarettir:LOL::LOL:

Bağlantısının kopmuş olduğundan emin misin? Eğer öyleyse sorun kesin olarak bu çünkü. Düzgün çalışan ve doğru takılmış bir veri kablosu ile deneme şansın varsa dene.
Kabloların hepsi takılı idi sadece ben çıkartıp bir daha taktım geri geldi.

Kabloların hepsi takılı idi sadece ben çıkartıp bir daha taktım geri geldi.
Öyleyse okuma sorunundan kaynaklanmış diyebiliriz. Dediğim gibi kabloların düzgün oturduğundan tamamen emin ol ve bir daha dene, oyunlarda test yap. Umarım sorun çözülür.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı