R5 3600X ve RTX 2060 sisteme yükseltme yapılabilir mi?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
İşlemci anakart ve ekran kartını satıp yükseltme yapmak istiyorum. Sistemde sizce gerek var mı ve ilk önce hangi yükseltmeyi yapmalıyım? Her sene birini değiştirebilirim.
İşlemci ve anakartım Ryzen 5 3600X ASUS TUF B450 PRO ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2060 OC Evo.
Düşündüğüm yükseltme işlemci Ryzen 5 5600X ile anakart ASUS ROG 550F Gaming ile ekran kartı ise 3070'ya da 3060 Ti.
Not: Her sene biri derken bu sene işlemci ve anakartı değiştirebilirim öbür sene ekran kartını ya da tam tersi olur. Bir de elimdeki parçaların 2.el fiyatını söyleyebilir misiniz? Parçalar 2 aylık kutu fatura garanti vs. her şey var.
2K monitörüm var.

Bu konu troll bence 2 aylık yeni sistemi yükseltme fikri nereden geliyor acaba.

2K'da yetersiz geldiğini düşünüyorum. Sonuçta Cyberpunk 2077 bile 1660 Super istiyor en az bundan 2 sene sonrasını düşünürsek RTX 2060 çok yetersiz gelecektir. Ben kartın garantisi vs devam ediyorken sıfır fiyatından biraz cüzi bir rakama elden çıkarıp yeni bir yükseltme düşünmüştüm ama forumdaki arkadaşların fikrine güvenerek 1 2 sene daha ekran kartını kullanacağım.

2K'da yetersiz geldiğini düşünüyorum. Sonuçta Cyberpunk 2077 bile 1660 Super istiyor en az bundan 2 sene sonrasını düşünürsek RTX 2060 çok yetersiz gelecektir. Ben kartın garantisi vs devam ediyorken sıfır fiyatından biraz cüzi bir rakama elden çıkarıp yeni bir yükseltme düşünmüştüm ama forumdaki arkadaşların fikrine güvenerek 1 2 sene daha ekran kartını kullanacağım.

Hocam 2K 60 FPS açar zaten bilgisayarınız. 2K gidip 144 Hz monitörde 144 FPS alma hedefiniz yoksa ki story bazlı oyunlar için 60+ gereksiz zaten. Boşa masraftır. Öyle her yılda ahım şahım oyunlar gelmiyor rahat 5-6 yıl gider ekran kartınız.

Geri
Yukarı