R5 3600X ve RX 5700 sistem siyah ekran sorunu

Vuran53

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Bir ay önce bir bilgisayar sitesinden hazır sistem satın aldım. Özellikleri;
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 6-Core
  • Anakart: ASUS B450M dragon soket AM4 DDR4 mATX Gaming anakart
  • RAM: 16 GB
  • Ekran kartı: ASUS TUF 3 Radeon RX 5700 8 GB
  • SSD: Adata SU630 480GB SSD disk
  • Psu:Corsair VS650 650W 80+ Power Supply
  • Yazılım: Win10 Pro 64 Bit
Bunların yanı sıra ViewSonic 27" VX2758-C-mh (144Hz 2 HDMI girişi var sadece) model monitör aldım. Sorunum şu arkadaşlar: Öncelikle videodan da görüldüğü gibi oyuna giriyorum ve giriş ekranında beni siyah ekran karşılıyor ve öyle kalıyor. Alt+Tab yapıp masaüstüne geldiğimde ekran geliyor, fakat tekrar oyuna tıkladığımda yeniden siyah ekran geliyor. Bazen de videonun en sonunda göründüğü gibi siyah ekran oyundayken gidip geliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Yeni 2020 sürücüsünde bu sorunlar yaşanabiliyor. 2019 sürümlerine geri dönüp test edin.
Onuda kullandım aynı hatayı veriyordu.Güncellemeyi yeni yaptım zaten belki düzelir umuduyla.
OCCT ile 3D testi yapar mısınız? PSU'nuzu belirtmemişsiniz.

Şunu eklemeyi unuttum oyuna girince siyah ekran geliyor fakat geçici bir çözüm buldum. Monitörümün 2 adet hdmi girişi var siyah ekran sırasından hdmi 1 çıkartıp 2 sokete taktığımda kabloyu oyunlarda siyah ekran vermiyor bu sayede oynayabiliyorum.Bu olayı PC her resten sonra yapmam gerekiyor. Ama bu bir çözüm değil hatanın ana sebebini bulmam lazım..

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    72,8 KB · Görüntüleme: 31
  • 20191227-235853-GPU3D.png
    20191227-235853-GPU3D.png
    52,9 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_7388.JPG
    IMG_7388.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Aynı sorun benim Rx5700 de de var cs go dota 2 hepsinde aynı sorun var sanırım driver kaynaklı bir sorun. En son kartı iade edicem bu nedir arkadaş ya. Bu arada sizin bulduğunuz yöntem bende de işe yarıyor hdmi 1 den 2 ye alınca vermiyoe siyah ekran ama kalıcı bir çözüm değil siz çözüm bulabildiniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı