R5 3600X ve RX 5700 Yeni sistem aniden kapanıyor

fersX

Centipat
Başlıkta belirttiğim gibi yeni bir PC topladım.
Özellikleri:
Ekran kartı-Sapphire Radeon RX5700 Pulse 8 GB GDDR 6

İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 3600X

RAM'ler: G.Skill FLARE X 16 GB 3200MHz

ANAKART: ASUS TUF B450 PRO GAMING

Power Supply: Corsair CX SERİSİ 750W

Bilgisayarım daha 1 haftadır kurulu ve hiç randıman alamıyorum. FPS sorunu falan yok oyunlarda gayet iyi. Call of Duty oyununun Advanced WARFARE ve Warzone oyunlarını oynarken oyunda bir anda donup atma oluyor. Hatta Warzone oynarken bir anda dondu ekran sonrasında ekran siyah oldu sonrasında ekran şu televizyonlarda görürüz ya gri ekran böyle küçük küçük şeyler olan gri ekran işte o oldu sonra PC kendiliğinden kapandı. Kendisini restartladı 2 kez, kendisini açmaya çalıştı. Bu sırada 3 kez bip sesi çıkardı, normalde açılırken çıkardığından. 3. defasında açıldı.

Son driverda böyle bir sıkıntı vardı sanırım. DDU ile sürücüleri temizleyin, WHQL yazanı yükleyin. Sondan bir önceki olması lazım.
Merhaba kardeşim. Dediğin işe yaradı. Son iki gündür 30-35dk sonra COD advanced warfere de oyundan atılıyordum. atıldıktan sonra herhangi bir tarayıcıya girip video açtığımda görüntü gelmiyor ses geliyordu. Dediğini yaptıktan sonra 1 saat 20 dakika boyunca sıkıntısız oyun oynadım. Ekran kartı güzel performans veriyor ama işte bu artık herhalde driverden kaynaklanan randımansızlık sanırım son buldu.
Merhaba kardeşim. Dediğin işe yaradı. Son iki gündür 30-35dk sonra COD advanced warfere de oyundan atılıyordum. atıldıktan sonra herhangi bir tarayıcıya girip video açtığımda görüntü gelmiyor ses geliyordu. Dediğini yaptıktan sonra 1 saat 20 dakika boyunca sıkıntısız oyun oynadım. Ekran kartı güzel performans veriyor ama işte bu artık herhalde driverden kaynaklanan randımansızlık sanırım son buldu.
Ben size bunu yazdıktan sonra oyun yüklüyordum. normal masaüstünde idim normal hafızada kayıtlı olan bir video açtım video açılırken bildiğin PC dondu hiçbir şey yapamıyordum. Power tusundan kapattım açtım şimdi...
Gerçekten o kadar paraya Vatandan pc topladım 2 gram verim alamadım ya :/

Ben size bunu yazdıktan sonra oyun yüklüyordum. normal masaüstünde idim normal hafızada kayıtlı olan bir video açtım video açılırken bildiğin PC dondu hiçbir şey yapamıyordum. Power tusundan kapattım açtım şimdi...
Gerçekten o kadar paraya Vatandan pc topladım 2 gram verim alamadım ya :/
Açtıktan sonra fareyi hareket ettiriyorum takıla takıla dona dona hareket etti belli bir süre. Sanırım ekran kartı bozuk :( hem de şu zamanda lanet olsun..

Son düzenleme:
@volkankara74 valla hocam 5700XT hem şans işi bir kart, hem sürücüleri halen tam stabil değil, hem 2070-2070S arası. 2070S oyunlar genelde Nvidia desteklediği için bir tık daha performanslı, daha serin çalışıyor, sürücü problemi yok, tak çalıştır kartı. Öyle 200-300 değil, 1000 lira fazlaya yine değer bence. Elinizden çıkacak para da az değil 4.100 lira diyorsunuz.

Asus Rog 2070S arıyorum bir yandan.
Sistemimle uyumlu olsun istiyorum, ayrıca Asusun garantisini beğeniyorum.
Klavyem, anakartım ve en son ekran kartım sorun çıkardı hepsini değiştirdim.
Vatan'da Rog 2080S indirimde.
Vatan yetkililerine söyledim benim kartın ederini düşün şunu alayım diye ama kabul ettiremedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı