R5 3600X voltajı nasıl limitlenir?

shamil0v

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim CPB ve PBO açık iken 4.4 GHz'e çıkamıyor, 4.2 civarında kalıyor. Bunun yanı sıra 1,4 Volt civari ciddi bir değer çekiyor ve bilgisayarımı yük altında kapatıyor (kanımca). CPB ve PBO'yu açık tutup sadece voltaj ayarını nasıl limitlerim daha doğrusu limitleyebilir miyim? Uygun değerler nelerdir?
Not:

resim_2021-02-19_184614.png

CPU-Z üzerinden stres testi sırasında alınmıştır.

bende 3600x kullanıyorum CPB açıkken bazı oyunlarda 75-80 civarı seyrediyor onun dışında genellikle 75 altında sıcaklıklar. Ben bi öneride bulunayım CPB açık ve kapalı iken ayrı ayrı benchmark testi yaptım ve oyunlarda FPS kaybı olmadı ama cinebench single core testinde çok az bir puan düşmesi yaşadım. Şu an CPB kapalı kullanıyorum 3.8 ghz üzerine çıkmıyor ama gayet serin çalışıyor.

bende 3600x kullanıyorum CPB açıkken bazı oyunlarda 75-80 civarı seyrediyor onun dışında genellikle 75 altında sıcaklıklar. Ben bi öneride bulunayım CPB açık ve kapalı iken ayrı ayrı benchmark testi yaptım ve oyunlarda FPS kaybı olmadı ama cinebench single core testinde çok az bir puan düşmesi yaşadım. Şu an CPB kapalı kullanıyorum 3.8 ghz üzerine çıkmıyor ama gayet serin çalışıyor.
Sorunum ısıyla alakalı değil ki? Dediklerinizin benim sorunumla bir bağlantısı yok.

voltaj değerleri normal göründüğü için ben yük altında ısınmaya bağladım sorunu nedense birde güç kaynağı olarak ne kullanıyorsun yeterli mi sistem için ?

diğer donanım parçalarını bilmiyorum ama sistem parçalarının gücünü karşılamıyor olabilir kullandığın diğer parçaları yazsan hesaplardık ekran kartı ram vs.

Geri
Yukarı