R5 3600XT RX 5500XT Sistem Oyuna Girildiğinde Reset Atıyor

StoXx

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım son 2 aydır oyuna girdiğimde reset atmaya bazen kendi kendine driver silmeye başladı. Her yere baktım biri Power Supply diyor biri RAM ne yapacağımı şaşırdım. Power Supply'ım daha yeni EVGA 850W 80+ Gold modeli sıcaklık değeri olarak işlemcim boşta 39 42 derece arasında geziyor. Ekran kartımda aynı 40 ila 45 arasında. Oyunda da bu Max 60 veya 55'lere cıkıyor. 2'sinde de değişmiyor. Sürücülerim ve BIOS'um güncel kasanın içindeki tozları yeni aldım. Termal macunu 3 ay önce değişmiştim. Windows 11'e geçmiştim. Daha dün düşürdüm. Windows 11'den sebeptir diye ama o da değil overclock da yapmadım. Sadece RAM'ler için XMP açık. Neden böyle yapıyor anlamadım. Yardımcı olursanız cok mutlu olurum teşekkürler.
Not - ekran kartım Cooler Master dikey ekran kartı tutacağına takılı.
Bileşenler:
Ekran kartı - RX 5500 XT Nitro 8 GB.
İşlemci - Ryzen 5 3600XT.
RAM - HyperX Fury 8x2 16 GB 3200MHz.
Anakart - MSI B450M-A Pro Max.
İşlemci soğutucu - Cooler Master Masterliquid ML240l.
Power Supply - EVGA supernova ga 850W 80+

1674687204378.png

Dosya Ekleri

• vertical-gpu-holder-kits-v2-gallery-5-image.jpg
    vertical-gpu-holder-kits-v2-gallery-5-image.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım son 2 aydır oyuna girdiğimde reset atmaya bazen kendi kendine driver silmeye başladı. Her yere baktım biri Power Supply diyor biri RAM ne yapacağımı şaşırdım. Power Supply'ım daha yeni EVGA 850W 80+ Gold modeli sıcaklık değeri olarak işlemcim boşta 39 42 derece arasında geziyor. Ekran kartımda aynı 40 ila 45 arasında. Oyunda da bu Max 60 veya 55'lere cıkıyor. 2'sinde de değişmiyor. Sürücülerim ve BIOS'um güncel kasanın içindeki tozları yeni aldım. Termal macunu 3 ay önce değişmiştim. Windows 11'e geçmiştim. Daha dün düşürdüm. Windows 11'den sebeptir diye ama o da değil overclock da yapmadım. Sadece RAM'ler için XMP açık. Neden böyle yapıyor anlamadım. Yardımcı olursanız cok mutlu olurum teşekkürler.
Not - ekran kartım Cooler Master dikey ekran kartı tutacağına takılı.
Bileşenler:
Ekran kartı - RX 5500 XT Nitro 8 GB.
İşlemci - Ryzen 5 3600XT.
RAM - HyperX Fury 8x2 16 GB 3200MHz.
Anakart - MSI B450M-A Pro Max.
İşlemci soğutucu - Cooler Master Masterliquid ML240l.
Power Supply - EVGA supernova ga 850W 80+

Eki Görüntüle 1645604

Bu yazılarda sadece aklıma gelen Cooler Master dikey ekran kartı tutacağı belki temassızlık filan yapıyordur normal girişe takma şansınız varsa ona takıp denerseniz sorunun onda olup olmadığını anlarsınız.

Hangi driverları siliyor bilgi verebilir misin?
ekran kartının kendi driverını siliyor adrenaline

Bu yazılarda sadece aklıma gelen Cooler Master dikey ekran kartı tutacağı belki temassızlık filan yapıyordur normal girişe takma şansınız varsa ona takıp denerseniz sorunun onda olup olmadığını anlarsınız.
şuan o şekilde yapıp 1 tane rami de çıkarttım bilgisayarı açtım oyuna gireceğim bakalım sorun dikey tutucuda mı

dediğin gibi yaptım fakat hiç bir değişiklik olmadı

Son düzenleme:
Ekran kartının kendi driverını siliyor adrenaline.

Şu an o şekilde yapıp 1 tane RAM'i de çıkarttım bilgisayarı açtım oyuna gireceğim bakalım sorun dikey tutucuda mı?

Dediğin gibi yaptım fakat hiçbir değişiklik olmadı.

İnternetten hw monitör adlı programı indirip açın bir de sisteme stres testi yapan uygulamalar var bulursunuz onları indirip bir deneyin sıcaklık değerlerine filan bakın belki yüksek sıcaklık olup kapatıyordur.

İnternetten hw monitör adlı programı indirip açın bir de sisteme stres testi yapan uygulamalar var bulursunuz onları indirip bir deneyin sıcaklık değerlerine filan bakın belki yüksek sıcaklık olup kapatıyordur.
sıcaklığında bir problem yok ısınma yapmıyor direkt reset atıyor

Geri
Yukarı