R5 3600XT sistemi satıp stok beklemek mantıklı mı?

Branko Tuskas

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, kasamı satıp stoklar için biraz bekleyip hazır kasa almayı düşünüyorum. Sizce stok durumu 1 ay içerisinde düzelir mi?
Sistemim;
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 XT
Ekran Kartı: Zotac 2080 Super Triple Fan
Anakart: ASUS TUF Gaming B450M PRO-S
Sıvı Soğutma: Arctic Liquid Freezer II 240mm
RAM: Corsair Vengeance LPX 3600MHz CL18
Depolama: 512 GB JD M.2 SSD + 480 GB JD SSD + 240 GB Toshiba SSD
Kasa: Gamepower Warcry
PSU: High Power Performance 750W+ Gold

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ay içerisinde düzeleceğini düşünmüyorum. Silikon kıtlığı, madencilik, AMD'nin konsollara ve işlemcilere ağırlık vermesi derken ekran kartı piyasası yaza kadar düzelmeyebilir.

Merhabalar, kasamı satıp stoklar için biraz bekleyip hazır kasa almayı düşünüyorum. Sizce stok durumu 1 ay içerisinde düzelir mi?
Sistemim;

Ben asla satmazdım. Birincisi gül gibi sisteminiz var zaten, bence maceralara atılmayın ki zaten yakın zamanda stokların düzelmesi imkansız gibi bir şey. Eğer hayattaki en büyük tutkunuz risk almaksa o zaman satıp stok bekleyebilirsiniz :)

Sadece ekran kartı şu an 8-10K eder. Tek satabilirseniz tabii ki daha iyi ama ekran kartını elden çıkarıp altın veya dolar alabilirsiniz. Diğer parçaları da ayrı ayrı teker teker satarsınız. Totalde nereden baksanız 15K eder diye düşünüyorum.

Sistemim;
Ekran kartını ayrı satın. Kalan sistemi bütün olarak satın.

Ekran kartını ayrı satın. Kalan sistemi bütün olarak satın.
Sadece ekran kartı şu an 8-10K eder. Tek satabilirseniz tabii ki daha iyi ama ekran kartını elden çıkarıp altın veya dolar alabilirsiniz. Diğer parçaları da ayrı ayrı teker teker satarsınız. Totalde nereden baksanız 15K eder diye düşünüyorum.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Ekran kartını tek satıp sistemi ekran kartsız satmaya çalışacağım. Fazla bir para eklemeden daha güncel bir sistem almak amacım.

Geri
Yukarı