R5 4500 sistemde Windows 11 ağır çalışıyor

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
RAM
8GB 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Seagate ST1000DM010 1TB HDD
Ekran kartı
RX 6500 XT
Anakart
A520M H
İşlemci
R5 4500
HDD kaynaklı desek Amazon üzerinden sıfır aldım. Hadi 7200RPM olduğundan dolayı derseniz tamam ama çok aşırı ağır. RAM yetersiz desek boşta 4 - 5 GB RAM var onu kullanabilir. Hadi arkada oyun açık olsa tamam ama değil. Sistemi aldığımdan beri Windows 11 kullanıyorum. Olmadı 10'a geçeceğim. Ayarları açmak için 20 saniye bekleyemem.

1662323619300.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'i sıfır almanız sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Günümüzde HDD'ler işletim sisteminin yükünü kaldıramıyor maalesef. En sağlıklısı önce HDD'i sağlık testine sokmanız. Bu testte bir sorun görünmüyorsa işletim sistemini tekrar kurmayı deneyin. (Format yani.) Sorun devam ederse SSD'ye geçmenizi önermek durumunda kalacağım.

HDD'i sıfır almanız sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Günümüzde HDD'ler işletim sisteminin yükünü kaldıramıyor maalesef. En sağlıklısı önce HDD'i sağlık testine sokmanız. Bu testte bir sorun görünmüyorsa işletim sistemini tekrar kurmayı deneyin. (Format yani.) Sorun devam ederse SSD'ye geçmenizi önermek durumunda kalacağım.
Testlerde bir sorun yok. Şuan Bad sector taraması yapıyorum henüz bir sorun çıkmadı. Geçeceğim sanırım.
1662325416339.png

Yeni konular

Geri
Yukarı